Chcesz się zatrudnić tymczasowo? Lepiej wyjedź zagranicę

Stawki pracowników tymczasowych w poszczególnych województwach są zróżnicowane. Najlepsze wynagrodzenia można otrzymać w województwie mazowieckim. Jednak na zdecydowanie wyższe zarobki można liczyć zagranicą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chcesz się zatrudnić tymczasowo? Lepiej wyjedź zagranicę

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 lip 2014 9:07


Podczas badania wynagrodzeń pracowników tymczasowych przeprowadzonego przez Polskie Forum HR zaobserwowano duże zróżnicowanie płac pracowników tymczasowych, jeśli chodzi o położenie geograficzne.

Jak tłumaczą autorzy raportu, przyczyną tego zjawiska jest nie tylko wielkość aglomeracji miejskiej, ale przede wszystkim rodzaj przemysłu i dostępności pracowników na rynku lokalnym.

Gdzie zatem w Polsce opłaca się relokować, by podjąć pracę tymczasowo? Okazuje się, że najwięcej zarabiają zatrudnieni w województwie mazowieckim –18,13 zł i zachodniopomorskim – 17,35 zł za godzinę pracy.

W województwach: dolnośląskim, małopolskim, wielkopolskim i pomorskim stawki godzinowe wynoszą ponad 15 zł. Najmniej otrzymują osoby pracujące w województwie kujawsko-pomorskim i lubuskim – poniżej 13 zł.

Z kolei z raportu "Wakacyjny rynek pracy" Work Sernice wynika, że mimo wzrostu stawki godzinowej, bardziej opłaca się podjąć pracę tymczasową zagranicą.

Czytaj też: Zagranicą można zarobić nawet sześć razy więcej niż w Polsce. Gdzie?

Przykładowo kelner w Anglii może wyciągnąć 2,8 tys. euro miesięcznie, w Polsce na tym stanowisku dostaje się 11 zł za godzinę, a więc ok. 1,8 tys. zł za miesiąc. Podobną pensję otrzymuje osoba zatrudniona w ogrodnictwie w Polsce. Dla porównania w Holandii na tym samym stanowisku można zarobić 2,1 tys. euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.