Calais - stacja przesiadkowa dla imigrantów

Stowarzyszenie Transportu Towarowego (FTA) wysłało list do ministra spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Philipa Hammonda, prosząc go do wsparcie w staraniach wobec rządu francuskiego, aby przejąć skuteczniejszą kontrolę nad pogarszającą się sytuacją imigrantów przedostających się z Calais na Wyspy Brytyjskie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Calais - stacja przesiadkowa dla imigrantów

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

22 sie 2014 18:28


Według FTA, obecne niedostateczne kontrole stanowią „rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowców ciężarówek i autobusów, przebywających Kanał la Manche”, informuje portal Lloyd’s.Loading.

Dyrektor ds. międzynarodowych FTA Donald Armour powiedział, że Home Office (brytyjski urząd m.in. do spraw emigracji) szacuje, że w okolicach Calais przebywa obecnie 12 tys. imigrantów. Czekają oni na okazję, aby przedostać się ciężarówkami lub innymi pojazdami samochodowymi do Wielkiej Brytanii.

Władze francuskie potwierdzają, że w Calais zgromadziło się 1200-1300 uchodźców, o 50 proc. więcej w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Już wywołało to wojny między osobami różnych narodowości, w szczególności sudańskiej i erytrejskiej. Na skutek starć na początku sierpnia pomiędzy tymi dwiema grupami, rannych zostało 50 osób, kilka wymaga leczenia szpitalnego.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.