Brexit, praca w Wielkiej Brytanii: Polacy zmienią kierunek emigracyjny?

Wielka Brytania to drugi, najpopularniejszy kierunek wyjazdów Polaków za pracą. Czy ewentualny Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej coś w tej kwestii zmieni?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brexit, praca w Wielkiej Brytanii: Polacy zmienią kierunek emigracyjny?

PODZIEL SIĘ


Autor: Newsrm.tv

30 maj 2016 13:34


- Sam Brexit nie ma wpływu na decyzje migracyjne naszych rodaków ponieważ płaca minimalna zostanie taka jaka jest, wynagrodzenia zostaną na tym samym poziomie, a my głównie po to tam jedziemy. Nie jest dla nas ważne czy paszport, który Polacy mogą dostać będzie miał logo UE. Istotne są dla nas wynagrodzenia i jakość życia - mówi Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Work Service.

Jak wynika z raportu Work Service „Migracje zarobkowe Polaków", Polacy rozważający emigrację najczęściej wskazują chęć wyjazdu do Niemiec (34 proc.), Wielkiej Brytanii (18 proc.) i Holandii (6 proc.).

Zobacz też nasz wywiad z Maciejem Wituckim, prezesem Work Service: Poruszyliśmy nową masę emigracji

W związku z rozważanym przez Wielką Brytanię wyjściem z Unii Europejskiej, zapytano także Polaków o wpływ ograniczenia zasiłków socjalnych w Europie na ich decyzje o wyjeździe z kraju. Wyniki wskazują, że ta zmiana nie ma znaczącego wpływu na decyzję emigracyjne Polaków. 73 proc. badanych twierdzi, że taka reforma nie zniechęci do wyjazdu.

Warto jednak zauważyć, że dla 23 proc. Polaków zmiany w zasiłkach mogą spowodować, że pozostaną w kraju. Szczególnie jest to widoczne wśród kobiet (28,7 proc.), które w większym stopniu niż mężczyźni (19,4 proc.) uzależniają decyzję o wyjeździe od zaplecza socjalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.