Brexit, praca w Wielkiej Brytanii: By pracować w Anglii trzeba będzie mieć zezwolenie na pracę?

• Brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd opowiedziała się za wprowadzeniem systemu zezwoleń na pracę w celu kontrolowania imigracji z Unii Europejskiej.
• Poszła w ten sposób za żądaniami zwolenników Brexitu, by zaostrzyć ochronę granic.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brexit, praca w Wielkiej Brytanii: By pracować w Anglii trzeba będzie mieć zezwolenie na pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

12 wrz 2016 8:04


Jak zaznacza Reuters, choć formalne negocjacje w sprawie wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE jeszcze się nie rozpoczęły, to jego władze starają się wyjść naprzeciw tym wyborcom, którzy głosowali za Brexitem, ponieważ chcą zmniejszenia imigracji i zerwania z unijną polityką otwartych granic. Równocześnie jednak rząd ma na uwadze potrzeby gospodarki, uzależnionej w niektórych sektorach od pracy cudzoziemców.

"Zezwolenia na pracę z pewnością byłyby korzystne" - powiedziała Rudd BBC, dodając, że jej resort bada systemy kontroli imigracji i że żadnej decyzji jeszcze nie podjęto. Zgodnie z przepisami UE jej mieszkańcy mogą obecnie swobodnie wjeżdżać do Wielkiej Brytanii i podejmować tam działalność zarobkową.

Czytaj też: Szydło: Konieczne uregulowanie kwestii uznawania kwalifikacji zawodowych Polaków w Wielkiej Brytanii

"Chcemy przyjrzeć się temu, jak można znaleźć najlepsze dla gospodarki rozwiązanie, ograniczając liczbę (imigrantów), ale chroniąc ludzi, którzy naprawdę przyczyniają się do dobra gospodarki" - wskazała szefowa MSW.

Jako ścisła sojuszniczka premier Theresy May, Rudd popiera zamiar rządu, by zmniejszyć brytyjską imigrację netto z obecnych 327 tys. do poniżej 100 tys.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.