Brexit, Morawiecki: W ciągu kilku lat setki Polaków mogą wrócić z Wielkiej Brytanii

• Setki tysięcy Polaków mogą wrócić do Polski, gdy Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej.
• Jednym z czynników zachęcających do powrotu do kraju może być strach związany z przestępstwami na tle nienawiści narodowościowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brexit, Morawiecki: W ciągu kilku lat setki Polaków mogą wrócić z Wielkiej Brytanii

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

2 wrz 2016 9:55


Nawet setki tysięcy Polaków mogą wrócić w ciągu następnych 5-10 lat do Polski, gdy Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - ocenił w rozmowie z BBC Radio 4 wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Przebywający z jednodniową wizytą w Londynie Morawiecki powiedział podczas audycji "Today", że jednym z czynników zachęcających do powrotu do kraju może być strach związany z przestępstwami na tle nienawiści narodowościowej. "Tak, to może być coś, o czym niektórzy ludzie będą myśleli w tym (powrotów) kontekście" - przyznał.

Komentując zabójstwo polskiego obywatela w Harlow na południowym wschodzie Anglii podkreślił, że to "bardzo smutne wydarzenie" i liczy na to, że "nigdy więcej do tego nie dojdzie". "Ten incydent może stanowić znak zapytania (dotyczący przyszłości w Wielkiej Brytanii) w głowach wielu polskich rodzin w Wielkiej Brytanii" - dodał.

Czytaj też: Polacy zrezygnują ze studiów w Wielkiej Brytanii?

Wicepremier przekonywał również, że "Polska jest bardzo dobrym miejscem na inwestycje, o czym już wiele brytyjskich firm się przekonało". Jak podkreślił, polski rząd rozmawia z inwestorami m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, bazując na doświadczeniach firm, które "przekonały się, że mamy wiele argumentów: wysoce wykwalifikowanych pracowników, wysoki poziom bezpieczeństwa".

Minister przypomniał, że Polska jako jedyny kraj w Unii Europejskiej nie popadła w recesję, notując 25 lat nieprzerwanego rozwoju gospodarczego. "To największa gospodarka Europy Środkowo-Wschodniej - dobre miejsce na inwestycje" - mówił.

W trakcie czwartkowej wizyty w Londynie Morawiecki spotkał się m.in. z ministrem ds. handlu międzynarodowego Liamem Foxem i przedstawicielami inwestorów zainteresowanych rozwijaniem swoich operacji w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.