PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Balcerowicz: Sprzedaż bezpośrednia ułatwia wejście na rynek pracy

  • Autor: JP
  • 16 paź 2015 13:36

Prof. Leszek Balcerowicz podczas IV Polskiego Dnia Sprzedaży Bezpośredniej stwierdził, że przez swoją elastyczność sprzedaż bezpośrednia ułatwia wejście na rynek pracy osobom, które wcześniej nie były aktywne ekonomicznie.

Balcerowicz: Sprzedaż bezpośrednia ułatwia wejście na rynek pracy
Adobe Stock
REKLAMA

- Dzięki ułatwieniu wejścia na rynek osobom nieaktywnym ekonomicznie sprzedaż bezpośrednia może przyczynić się do podniesienia wskaźnika zatrudnienia, a tym samym złagodzić spadek liczby pracujących na skutek starzenia się społeczeństwa, co jest jedną ze słabości polskiej gospodarki – powiedział prof. Leszek Balcerowicz.

Wskazał także na kolejną istotną rolę odgrywaną przez branżę na rynku pracy, a mianowicie ułatwienie powrotu na ten rynek młodym kobietom po urodzeniu i odchowaniu dziecka.

Liczba osób współpracujących z firmami sprzedaży bezpośredniej w Polsce to ponad 950 tysięcy, z czego 87 proc. to kobiety. Warto dodać, że ponad jedna trzecia sprzedawców to osoby między 16. a 29. rokiem życia.

Mówiąc o prawdopodobnych scenariuszach rozwoju polskiej gospodarki prof. Balcerowicz wskazał na pilną potrzebę reform zwiększających stabilność finansów publicznych, stopę zatrudnienia i oszczędności, ograniczających niepewność przedsiębiorców w sferze prawa, podatków i sądownictwa oraz eliminujących bariery ograniczające konkurencję takie jak m.in. prywatyzacja i deregulacja.

Prof. Leszek Balcerowicz był głównym mówcą konferencji, która odbyła się 16 października w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie pod hasłem „Sprzedaż bezpośrednia inkubatorem przedsiębiorczości”. W wydarzeniu uczestniczyło ok. 100 osób. Byli to politycy, parlamentarzyści, reprezentanci środowisk biznesowych, naukowych, branży sprzedaży bezpośredniej i dziennikarze.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Balcerowicz: Sprzedaż bezpośrednia ułatwia wejście na rynek pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA