• 27 stycznia prezydent Donald Trump wydał rozporządzenie wykonawcze w którym bezterminowo wstrzymał imigrację z Syrii oraz z 7 krajów zamieszkiwanych przez muzułmańską większość.
• Federalny Sąd Apelacyjny w San Francisco, rozpatrzy legalność antyimigracyjnego dekretu prezydenta Donalda Trumpa.
• Adwokaci obu stron będą mogli telefonicznie przedstawić swoje stanowiska „za” i „przeciw” utrzymaniu w mocy tego dekretu.

Każda ze stron będzie miała 30 min. na przedstawienie swojego stanowiska. Federalny, Sąd Apelacyjny na 9.Okręg z siedzibą w San Francisco ma opinie jednego z najbardziej lewicowych sądów w strukturze sądownictwa Stanów Zjednoczonych. Sąd obecnie jest złożony z dwóch sędziów nominowanych przez prezydentów z Partii Demokratycznej i jednego mianowanego przez republikańskiego prezydenta George'a Busha.
W amerykańskich sądach różnych instancji przeciw rozporządzeniu Trumpa złożono ponad 20 pozwów i petycji. Jeden taki wniosek o unieważnienie dekretu Trumpa złożyły władze stanu Waszyngton i stanu Minnesota. Władze tych dwóch stanów argumentowały, że antyimigracyjne rozporządzenie Trumpa, dyskryminuje muzułmanów co jest niezgodne z Konstytucją. Poza tym wskazały, że rozporządzenie spowodowało zakłócenia w działalności przedsiębiorstw mających swoje siedziby w ich stanach i tym samym straty finansowe spowodowane spadkiem wpływów podatkowych. Dodatkowo rozporządzenie przyczyniło się do rozbicia rodzin i spowodowało, że studenci i uczniowie, nie mogli wrócić do szkół i uczelni, które mają siedziby w tych dwóch stanach.
Wniosek władz stanowych poparło 97 amerykańskich firm z Doliny Krzemowej, w tym tacy giganci tego sektora jak Apple , Facebook, Google, Microsoft Airbnb, Facebook, Google, Intel, Netflix, Snap czy Uber.
Czytaj też: Trump: Ameryka musi chronić swoje miejsca pracy
- Wśród imigrantów znajdujemy wielu największych odkrywców narodu. Stworzyli oni jedne z najbardziej innowacyjnych i ikonicznych firm - czytamy w piśmie na stronie next.gazeta.pl. - Ameryka dawno temu zrozumiała wagę ochrony przed tymi, którzy mogą nas skrzywdzić. Udało jej się to osiągnąć, utrzymując fundamentalną zgodę na przyjmowanie imigrantów - sprawdzając historie i kontrolując osoby chcące dostać się do naszego kraju.
- Imigranci i ich dzieci założyli ponad 200 firm spośród listy Fortune 500, włączając w to takie firmy jak Apple, Kraft, Ford, General Electric, AT&T, Google, McDonald's, Boeing i Disney – zaznaczyły korporacje.

Słowa kluczowe
- Microsoft
- Apple
- Disney
- Donald Trump
- Boeing
- McDonald's
- AT&T
- General Electric
- Ford
- Kraft
- Snap
- Madeleine Albright
- John Kerry
- Leon Panetta
- USA
KOMENTARZE (0)