Amazon zatrudnia. W tegorocznym sezonie pracę znajdzie kilka tysięcy osób

W ramach przygotowań do drugiego już sezonu wakacyjnego w Polsce, firma Amazon rozpoczyna rekrutację tysięcy pracowników do centrów logistycznych zlokalizowanych pod Poznaniem i Wrocławiem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon zatrudnia. W tegorocznym sezonie pracę znajdzie kilka tysięcy osób

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

23 cze 2015 13:48


W czerwcu br. rozpoczął się pierwszy z planowanych projektów rekrutacyjnych. Łącznie w przeciągu najbliższych 2 miesięcy zostanie przyjętych kilka tysięcy pracowników.

- Patrząc na propozycje innych pracodawców w województwie wielkopolskim i dolnośląskim oferta firmy Amazon zdecydowanie się wyróżnia. Chętni do pracy otrzymują konkurencyjną płacę, a najlepiej oceniani pracownicy sezonowi mają szansę na przejście na stałe zatrudnienie. W ciągu ostatnich kilku tygodni propozycję stałego zatrudnieniaw Amazon otrzymało ponad 1 300 osób - przyznaje Rafał Mróz z Adecco Poland.

- Co więcej, w wewnętrznej ankiecie przeprowadzonej wśród pracowników sezonowych zatrudnionych przez Adecco Poland w całym kraju, badani uznali Amazonza jednego z najlepszych pracodawców. Poproszeni o podanie największych zalet wskazanej firmy najczęściej wymieniali, obok atrakcyjnego wynagrodzenia, także przyjazną atmosferę w pracy i dobry program szkoleniowy dla nowych pracowników – dodaje Mróz.

Czytaj też: Rafał Mróz: Żeby pracować w Amazonie trzeba stronić od alkoholu

Wynagrodzenie w Amazonie

Kandydaci, którzy przejdą proces rekrutacji, będą zatrudnieni na podstawie umowy o pracę na pełny etat. Ich pensja w oddziale we Wrocławiu wyniesie ok 2 100 zł brutto (12,50 zł brutto za godzinę), a w oddziale w Poznaniu ok 2 200 zł (13 zł brutto za godzinę). Dodatkowo pracownicy mogą liczyć na 15 proc. premii, uzależnionej od wyników i obecności w pracy.

Oferta zatrudnienia obejmuje także bezpłatny transport z okolicznych miejscowości (nawet 80 km od magazynu) i codzienny obiad za złotówkę dla każdego pracownika. Pracownicy Amazon pracują w systemie dwuzmianowym, po 10 godzin, 4 dni w tygodniu.

Adecco zrekrutuje pracowników

Proces rekrutacji realizowany jest za pośrednictwem internetu. Na stronie Adecco kandydaci mogą znaleźć komplet informacji dotyczących aktualnych oferty pracy. Można także przejść bezpośrednio do formularza on-line, który wypełnić może każdy zainteresowany pracą w Amazon.

Czytaj też: Praca w Amazonie: Jakie są warunki pracy, zarobki i obowiązki?

Kandydaci, poza zarejestrowaniem danych osobowych, muszą odpowiedzieć na kilka pytań. Cały proces rejestracji nie zajmuje więcej niż 30 minut. Kolejnym etapem jest rozmowa telefoniczna z rekruterem Adecco Poland i jeśli kandydat zostanie zakwalifikowany, zapraszany jest od razu na badanie medycyny pracy.

Adecco Poland jest głównym partnerem wspierającym Amazon w procesie rekrutacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.