PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Amazon zatrudni 9 tys. pracowników sezonowych na czas świąt

  • Autor: PAP/TK
  • 12 lis 2019 10:51

Postępująca integracja robotów w proces logistyczny Amazon Polska odciąża pracowników od wykonywania najcięższych i żmudnych zadań; jednocześnie spółka stara się zapewnić zatrudnionym atrakcyjne warunki pracy - zaznaczył w rozmowie przedstawiciel firmy Tomasz Orszak.

Amazon zatrudni 9 tys. pracowników sezonowych na czas świąt
Adobe Stock
REKLAMA
  • Staramy się, by technologia wyręczała człowieka - zarówno od strony bezpieczeństwa jak i rutynowości pracy" - podkreślił w wywiadzie kierownik ds. personalnych Amazon Polska Tomasz Orszak.
  • Przekonywał, że firma ma szeroki pakiet benefitów oferowanych pracownikom. - Najpopularniejszym i najbardziej zachwalanym jest sam dojazd i powrót z pracy.
  • Jak poinformował, tylko w okolicy Wrocławia Amazon utrzymuje ponad 20 linii autobusów wahadłowych, rozpoczynających trasy w Wałbrzychu, Kamiennej Górze, Głuchołazach czy Lesznie.

- Nowa technologia, roboty, cały sprzęt najnowszej generacji, w który zainwestowaliśmy, przede wszystkim ma pomagać pracownikom. Ma ich odciążyć od najtrudniejszych i najbardziej powtarzalnych zadań, które często bywają też dla nich mało interesujące. Staramy się, by technologia wyręczała człowieka - zarówno od strony bezpieczeństwa jak i rutynowości pracy" - podkreślił w wywiadzie kierownik ds. personalnych Amazon Polska Tomasz Orszak.

- W związku z okresem świątecznym ogłosiliśmy plan zatrudnienia ponad 9 tys. pracowników sezonowych w całej Polsce. Pomogą oni w czasie najbardziej wzmożonej pracy w listopadzie i grudniu. Wtedy mamy bowiem najwięcej zamówień - dodał Orszak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zainteresowanie rekrutacją jest bardzo duże, liczba zgłoszeń rośnie praktycznie z dnia na dzień - ocenił kierownik ds. personalnych. - Pod względem liczebności nadal poszukujemy najwięcej pracowników magazynowych na tzw. stanowiska początkowe, osoby, które pracują bezpośrednio przy wysyłce, pakowaniu czy konfekcjonowaniu towarów-  - dodał.

- Pracownik sezonowy może liczyć na takie same warunki jak inni zatrudnieni. Zaznaczyć należy, że dla osób pracujących w tym okresie przewidziana jest premia świąteczna - to 1,5 tys. zł brutto" - powiedział przedstawiciela Amazon Polska. Dodatkowo zatrudnieni mogą liczyć na comiesięczne premie: do 7-proc., jeśli dane centrum wykona ustalone cele i do 8-proc., jeśli pracownik utrzyma założoną frekwencję w pracy.

- Mamy przypadki, gdy sezonowi pracownicy decydują się z nami pozostać w pełnym wymiarze po świętach. Współpracujemy też z grupą osób, które chcą pracować sezonowo w kolejnych okresach końcoworocznych na przestrzeni lat - jest to dla nich forma dodatkowego dochodu w okresie zwiększonych wydatków - wyjaśnił Orszak.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Amazon zatrudni 9 tys. pracowników sezonowych na czas świąt

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA