PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Zaskakujące wyniki badania. Ten element życia zawodowego mocno w górę

  • Justyna Koc
    jk
  • 18 lis 2021 20:00

Dobre wynagrodzenie, relacje z przełożonym, przyjazna atmosfera w pracy oraz poczucie sensu wykonywanych obowiązków zawodowych - te czynniki mają największy wpływ na satysfakcję pracowników.

Zaskakujące wyniki badania. Ten element życia zawodowego mocno w górę
W tym roku poziom szczęścia osiągnął 7,9, co oznacza duży wzrost względem ubiegłego roku (6,8). (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • W tym roku poziom szczęścia osiągnął 7,9, co oznacza duży wzrost względem ubiegłego roku (6,8) - wynika z badania "Szczęście w pracy Polaków".
  • Na poziom szczęścia mają wpływ cztery kluczowe wskaźniki: dobre wynagrodzenie, relacje z przełożonym, przyjazna atmosfera w pracy oraz poczucie sensu wykonywanych obowiązków zawodowych.
  • Ile osób poleciłoby swoją firmę? W ubiegłym roku jedynie 26 proc. respondentów było gotowych zarekomendować swoje miejsce pracy, w tym roku jest to już 33 proc.

Od 5 lat Jobhouse i Great Digital badają poziom zadowolenia z pracy w Polsce. Tegoroczne wyniki raportu "Szczęście w pracy Polaków" są szczególnie ciekawe, pokazują bowiem, jak ostatni rok pandemii wpłynął na szczęście w pracy.

Podstawowy wskaźnik, czyli szczęście w pracy, respondenci określali w dziesięciostopniowej skali. W tym roku poziom szczęścia osiągnął 7,9, co oznacza duży wzrost względem ubiegłego roku, kiedy wskaźnik wyniósł 6,8. Wynik może zaskakiwać, pokazuje on bowiem, że w trakcie trwania pandemii bardziej polubiliśmy swoją pracę.

Szczęśliwi pracownicy

Znacznych zmian nie można jednak zauważyć w kontekście czynników, które wpływają na poziom szczęścia. Do najważniejszych z nich niezmiennie należą cztery kluczowe wskaźniki: dobre wynagrodzenie (87 proc. badanych), relacje z przełożonym (77 proc.), przyjazna atmosfera w pracy (75 proc.) oraz poczucie sensu wykonywanych obowiązków zawodowych (73 proc.). Należy dostrzec, że wszystkie te czynniki mają niemal tak samo duże znaczenie, więc warto patrzeć na nie globalnie.

Źródło: Jobhouse i Great Digital
Źródło: Jobhouse i Great Digital

- Z zaciekawieniem obserwuję coroczne wyniki raportu i zastanawiam się, kiedy nastąpi „przechylenie” w stronę prawdziwego szczęścia w pracy - komentuje Katarzyna Oracz, certyfikowana dyrektor ds. szczęścia, twórczyni i pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu More Happiness, konsultantka w obszarze tworzenia szczęśliwych miejsc pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zaskakujące wyniki badania. Ten element życia zawodowego mocno w górę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA