Zakrapiane firmowe wigilijki. Co na ten temat sądzą Polacy?

Czy w trakcie firmowych imprez z okazji Świąt Bożego Narodzenia powinien być podawany alkohol? 60 proc. Polaków jest przeciwko. Jednocześnie 41 proc. zauważa, że wielu pracowników w czasie firmowych imprez wigilijnych „nie wylewa za kołnierz”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zakrapiane firmowe wigilijki. Co na ten temat sądzą Polacy?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 gru 2014 19:20


Jak wygląda typowa firmowa wigilia w Polsce? Z badania przeprowadzonego przez serwis Praca.pl w 2011 roku wynika, że dla prawie połowy Polaków idealną imprezą firmową z okazji świąt byłby … brak imprezy.

Mimo niechęci pracowników do tego typu spotkań, coraz więcej firm – zarówno małych jak i dużych - organizuje świąteczne spotkania z pracownikami, w trakcie których pracownicy dzielą się życzeniami, szefowie podsumowują rok, a potem następuje wspólne jedzenie i nierzadko również picie alkoholu.

Czytaj też: Firmowa wigilia? Czasem lepiej sobie darować

Z badania przeprowadzonego w początkach grudnia 2014 r. przez serwis pracy Praca.pl wynika, że alkoholu nie podaje się w zaledwie 18 proc. firm organizujących imprezy świąteczne. Czy taka forma odpowiada Polakom? I jak zachowujemy się podczas zakrapianych wigilii?

„Nie” dla alkoholu podczas firmowej wigilii

Choć ilość bezalkoholowych wigilii firmowych to zdecydowana mniejszość, większość Polaków twierdzi, że wcale alkoholu na firmowej imprezie świątecznej nie potrzebuje. Za jego serwowaniem, w ankiecie opracowanej przez Praca.pl, opowiedziało się zaledwie 39 proc. badanych. 61 proc. uważa, że w przypadku tej imprezy, alkohol nie powinien być obecny.

Czytaj też: Podatek od firmowej wigilii? Pracownicy nie muszą go płacić

Jak pijemy na wigilijnych imprezach? 

Z ankiety Praca.pl wynika, że tylko 22 proc. badanych nigdy nie widziało, by ktoś przesadził z alkoholem. Co czwarta osoba widziała przynajmniej jedną osobę, która sobie nazbyt pofolgowała. Według 16 proc. - wszyscy za dużo piją. 

Badanie pokazuje, że mimo, iż większość Polaków jest przeciwko podawaniu alkoholu podczas firmowej imprezy wigilijnej, to i tak dużo pije, a sporej części zdarza się wypić zdecydowanie za dużo. Tylko 18 proc. badanych podkreśliło, że w ich firmie alkohol się nie pojawia na świątecznym spotkaniu.

Skutki przesadzenia z alkoholem na firmowej imprezie 

A co może się zdarzyć jeśli pracownik nie kontroluje swojego poziomu upojenia? W najgorszym scenariuszu może nawet zostać zwolniony dyscyplinarnie – nawet jeśli impreza odbywa się poza siedzibą firmy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.