PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wyszkolą uchodźców zgodnie z potrzebami rynku pracy. Wystartował nowy program

  • KDS
  • 10 sie 2022 16:05

Wystartował program „Wygraj rozwój”, w ramach którego aż 4000 osób z Ukrainy otrzyma szansę na nową pracę. Jego organizatorem jest Fundacja Totalizatora Sportowego oraz Manpower.

Wyszkolą uchodźców zgodnie z potrzebami rynku pracy. Wystartował nowy program
Ruszył kolejny program, który ma pomóc uchodźcom odnaleźć się na polskim rynku pracy (fot. Unsplash)
REKLAMA
  • Program „Wygraj Rozwój” ma na celu długofalowe wsparcie i aktywizację zawodowo-społeczną uchodźców z Ukrainy w Polsce. Weźmie w nim udział 120 ukraińskich uczestników​ w samym okresie pilotażu.
  • Na sierpień został zaplanowany start pilotażu projektu w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Łodzi i Poznaniu.
  •  Po zakończeniu trzymiesięcznego pilotażu program zostanie rozszerzony także o Gdańsk, a liczba uczestników zostanie dostosowana do lokalnych potrzeb rynku.

Obywatele z Ukrainy otrzymają w pierwszej kolejności dostęp do szkoleń z języka polskiego. Dostanie się do programu daje także możliwość udziału w szkoleniu zawodowym uwzględniającym nabycie pożądanych na rynku umiejętności, jak m.in. prowadzenie wózka widłowego, obsługa kasy fiskalnej lub obsługa komputera. Jednak projekt chce odpowiadać na realne potrzeby rynku pracy, dlatego zakłada otwartość na rozmowy z firmami, które potrzebują pracowników o innym profilu np. księgowych.

- Naszym celem jest wsparcie przebywających w Polsce osób z Ukrainy poprzez wyposażenie ich w pożądane przez pracodawców kompetencje. To realne i długofalowe wsparcie, które da im możliwość usamodzielnienia się w Polsce i podjęcia legalnego, wartościowego zatrudnienia - mówi Kamil Sadowniczyk, dyrektor Manpower.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj więcej: W tych branżach pracy nie zabraknie. Sezon trwa cały rok

Podkreśla też, że ogromną wartością projektu jest jego elastyczność. Która powoduje, że z każdym pracodawcą, który zdecyduje się przystąpić do projektu współpraca będzie prowadzona indywidualnie, a oferta szkoleniowa skierowana do kandydatów zostanie uszyta na miarę potrzeb firm.

- Dbamy o dopasowanie kwalifikacji kursantów do oczekiwań rynku pracy, oferując im szkolenia zawodowe we wskazanych przez pracodawców dziedzinach - zapewnia szef Manpower.

Już tylu uchodźców z Ukrainy pracuje w Polsce

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wyszkolą uchodźców zgodnie z potrzebami rynku pracy. Wystartował nowy program

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA