PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Wyprawka szkolna, półkolonie? Pracodawca pomoże. Nie tylko raz do roku

LPP, Velux, Biedronka, Ergo Hestia, Eco-Okna, Future Processing czy UBS Poland. To przykłady firm, które aktywnie wpierają rodziców w wychowaniu dzieci. Jak? Budują firmowe żłobki czy przedszkola, oferują kredkowe, dofinansowanie do kursów językowych dla dzieci, wsparcie przy organizowaniu wycieczek czy półkolonii w czasie wakacji.

Wyprawka szkolna, półkolonie? Pracodawca pomoże. Nie tylko raz do roku
W tegorocznych półkoloniach organizowanych przez firmę udział wzięło 140 dzieci pracowników LPP (fot. LPP)
REKLAMA
 • Startuje rok szkolny. W związku z tym rodzice muszą głębiej (dużo głębiej) niż zazwyczaj sięgnąć do portfela. Jak wyliczyła firma doradcza Deloitte, na przygotowanie dziecka do szkoły wydamy średnio 1718 zł. 
 • Są firmy, które w tych corocznych wydatkach wspierają pracowników wychowujących dzieci. Zresztą nie tylko wtedy.
 • Przyzakładowe żłobki, dofinansowanie do wyjazdów dzieci w czasie wakacji lub ferii. M.in. takie wsparcie oferują firmy, które zdają sobie sprawę z rosnącej roli polityki prorodzinnej.

Jak wynika z badania Deloitte, w nadchodzącym roku szkolnym polska rodzina na przygotowanie do szkoły dziecka wyda średnio 1718 zł. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem będzie to średnio 1388 zł, z dwojgiem 1898 zł, a z trojgiem 2742 zł. To dużo, jak na fakt, że przybory szkolne czy podręczniki kupujemy zaraz po wakacyjnym drenażu portfela. W takim momencie ogromnym wsparciem dla pracowników, mogą okazać się ich pracodawcy, którzy coraz wyraźniej widzą korzyści z prowadzenia polityki prorodzinnej. Takiej praktycznej, a nie widniejącej jedynie w zakładowych folderach.

Wyprawka, przedszkole, kursy, prezenty

- Od lat podejmujemy wiele działań, by być pracodawcą pierwszego wyboru oraz firmą, z którą pracownicy wiążą się na dłużej. Wielu spośród naszych pracowników to rodzice. Przykładowo ci posiadający dzieci w wieku do 15. roku życia stanowią grupę ponad 36 tys. osób - podkreśla Agnieszka Sokołowska, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i odpowiedzialności społecznej w Jeronimo Martins Polska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sieć sklepów Biedronka w swojej ofercie ma kilka programów nastawionych na wsparcie pracowników wychowujących dzieci. Ten, który akurat jest na czasie, nazywa się „Do Szkoły z Biedronką”. Objęci nim pracownicy z okazji zbliżającego się roku szkolnego otrzymują zasilenie środkami pieniężnymi karty przedpłaconej do wykorzystania w sklepach Biedronka i drogeriach Hebe. W 2018 roku taką pomoc otrzymali rodzice ponad 7500 dzieci. Dodatkowo firma zapewnia wyprawki dla pierwszoklasistów (ponad 3,9 tys. paczek przygotowanych w 2018 roku). Są też bezpłatne kolonie nad morzem i w górach, z których w tym roku skorzystało 1024 dzieci, darmowe obozy językowe dla młodzieży – w tym roku dla grupy 200 osób. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Wyprawka szkolna, półkolonie? Pracodawca pomoże. Nie tylko raz do roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Justyna 2019-08-31 16:34:55

  Półkolonie przy zakładzie pracy, gdy nie ma z kim dziecka zostawić w wakacje to zdecydowanie dobre rozwiązanie.

 • Beata 2019-08-30 21:20:25

  Pozazdrościć tylko takich ogarniętych firm, które wspierają rodziców.

 • Steev 2019-08-30 19:19:52

  I wszystkim tym pracodawcą należą się brawa za właściwe podejście do pracowników.

 • tobiasz 2019-08-30 14:44:24

  Fajnie że są w Polsce firmy które tak integrują się ze swoimi pracownikami, takie budowanie więzi na pewno się w przyszłości opłaci.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA