Work Service: Top 10 prezentów od pracodawców na Dzień Kobiet

Goździk i bombonierka? Nie tylko. Pracodawcy fundują paniom bilety do teatru albo kina, a także wizyty u fryzjera, kosmetyczki, w SPA czy nawet... kolacje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service: Top 10 prezentów od pracodawców na Dzień Kobiet

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 mar 2015 16:28


Na podstawie wywiadów przeprowadzonych z klientami firmy, Work Service opracował listę 10 najczęstszych sposobów na uczczenie 8 marca przez pracodawców.

Okazuje się, że kobiety są najczęściej obdarowywane drobnymi upominkami w postaci kwiatów, czy czekoladek. Popularne są także bilety do kina i teatru.

Niejedna kobieta z pewnością może również spodziewać się z tej okazji voucherów na zabiegi w gabinetach SPA, czy zakupy w wybranych sklepach. Coraz bardziej popularne stają się też kolacje i imprezy firmowe z okazji Dnia Kobiet, które dodatkowo pozwalają na integrację pracowników.

- Dnia Kobiet nie da się zignorować tak w życiu prywatnym, jak i w miejscu pracy. W Polsce obdarowywanie kobiet z tej okazji drobnymi upominkami jest niemal elementem naszego savoir-vivre’u – mówi Krzysztof Inglot, dyrektor działu rozwoju rynków w Work Service.

Podkreśla, że znaczna część kobiet zamiast voucherów na usługi czy zakupy, doceniłaby podwyżkę lub premię pieniężną.

- Jak wynika z naszych badań, roszczenia płacowe wśród kobiet są znacznie wyższe niż wśród mężczyzn. Aż 63 proc. kobiet oczekuje wzrostu płac, podczas gdy 51 proc. mężczyzn ma takie życzenie. To efekt dysproporcji pomiędzy zarobkami kobiet a mężczyzn, którzy pracując na tych samych stanowiskach co kobiety otrzymują wyższe płace – dodaje Inglot.

Z danych Komisji Europejskiej za rok 2014 wynika, że kobiety w Unii Europejskiej zarabiają średnio o ponad 16 proc. mniej niż mężczyźni. Chociaż w ciągu ostatnich dziesięciu lat ta różnica uległa zmniejszeniu, to w niektórych krajach dysproporcje w zarobkach pogłębiają się, a w pozostałych nadal są znaczne.

Dane te tym bardziej uwidaczniają niesprawiedliwość w polityce płacowej pracodawców, że kobiety osiągają lepsze wyniki w nauce, a liczba wykształconych kobiet również przewyższa grono wyedukowanych mężczyzn.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Gosc 2015-03-09 20:29:12

A czy ktoras kobieta pracujaca w WS w oddzialach nie Cetrali dostala chociaz Kwiatka z tej centali ??? No niekoniecznie. Nie osmieszalbys sie Pan Panie Inglot mowiac takie farmazon. Zajezdza hipokryzja. ...

ohennel 2015-03-04 21:34:08

dyskryminacja - czy jest dzień mężczyzn ? podobno mamy równouprawnienie