Warto zmieniać otoczenie w pracy

- Ludzki mózg jest niezwykle wrażliwy na zmiany otoczenia i jak każdy adaptujący się organ, mózg musi reagować na to, co się dzieje na zewnątrz. Warto zmieniać wygląd otoczenia w miejscu pracy - zarówno dla produktywności, jak i dla mentalnej przygody – mówi Miłosz Brzeziński, konsultant i interpretator zjawisk psychologicznych w biznesie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warto zmieniać otoczenie w pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

8 lip 2013 13:33


Powołując się na badania prowadzone m.in. przez Richarda Wisemana z Uniwersytetu w Hetfordshire, Brzeziński twierdzi, że człowiek widząc sam siebie jako aktywnie dokonującego zmian w otoczeniu, zaczyna uznawać się za bardziej kreatywnego, otwartego na nowości, odpowiedzialnego i staje się pewniejszy siebie.

To, w jaki sposób, gdzie i czy w ogóle odpoczywamy w pracy ma ogromny wpływ na jakość pracy, naszą kondycję, efektywność i motywację do działania. W krajach zachodniej Europy przestrzeń do relaksu oraz w pełni wyposażona przestrzeń socjalna są niemal standardem, tymczasem w Polsce to wciąż rzadkość. Warto więc pozytywnie stymulować polskich pracodawców do tego, by również i w tym aspekcie rozumieli potrzeby swoich pracowników i tworzyli specjalne miejsca odpoczynku w firmie.

Do 9 sierpnia można brać udział w konkursie "Eden - przyjemniej w pracy", w którym można tekstem, grafiką lub zdjęciem przedstawić wymarzone miejsce do relaksu i odpoczynku w pracy.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie www.eden.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.