PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

W TVN Warner Bros. Discovery w czasie wakacji weekend zaczyna się szybciej

  • KDS
  • 11 sie 2022 15:58

Pracownicy TVN Warner Bros. Discovery przez całe wakacje w piątki pracę kończyli wcześniej. W ramach globalnej inicjatywy Warner Bros. Discovery Summer Friday Program, która potrwa do 2 września, w te dni skracali czas pracy o cztery godziny.

W TVN Warner Bros. Discovery w czasie wakacji weekend zaczyna się szybciej
Pracownicy TVN Warner Bros. Discovery, którym pozwolą na to projekty i zadania, w każdy wakacyjny piątek mogą zakończyć pracę po godzinie 13:00 lub po przepracowaniu 4 godzin (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA

Zachowanie równowagi między pracą a życiem zawodowym jest coraz ważniejsze nie tylko dla pracowników, ale również dla pracodawców – dobre samopoczucie zatrudnionych przekłada się m.in. na rzadsze występowanie wypalenia zawodowego.

Inicjatywa Warner Bros. Discovery Summer Friday Program ma być odpowiedzią na tę potrzebę. Pracownicy firmy, którym pozwolą na to projekty i zadania, w każdy piątek - od 3 czerwca do 2 września tego roku - mogą zakończyć pracę po godzinie 13:00 lub po przepracowaniu 4 godzin.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Po doświadczeniach, które płyną z hybrydowego modelu pracy podczas pandemii COVID-19, wiemy, że elastyczność to jedna z głównych cech, jakie powinny opisywać nowoczesne środowisko pracy. Summer Friday Program ma być dodatkową zachętą dla naszych pracowników do weekendowych wyjazdów, letniego odpoczynku i oderwania się od spraw służbowych - mówi Agnieszka Maciejewska, VP people & culture w TVN Warner Bros. Discovery.

Spółka podaje, że ze względu na specyfikę branży mediów, niektóre zespoły wykonują swoje obowiązki w piątkowe popołudnia (realizacja programów, dyżury). Ich członkowie mogą w zamian uzyskać trzy dodatkowe dni urlopu w tym roku.

Warto przypomnieć, że Partia Razem walczy o skrócenie czasu pracy. Po wakacjach chce złożyć w Sejmie projekt w tej sprawie. 

- Polska skróciła dzień pracy do 8 godzin sto lat temu, a przecież od tamtej pory wzrosła wydajność i zmieniły się technologie. Do tego pracownicy, którzy mają więcej czasu na odpoczynek, pracują wydajniej - argumentował pomysł poseł "Razem" Adrian Zandberg.

40-godzinny tydzień pracy to standard przyjęty przez wiele przedsiębiorstw na świecie. Ogólne przepisy prawa pracy w UE mówią, że pracodawca musi zadbać, aby średni tygodniowy czas pracy pracowników – włącznie z godzinami nadliczbowymi – nie przekraczał 48 godzin w przeliczeniu na maksymalnie czteromiesięczny okres odniesienia.

Jednak rozwiązania przyjęte przez poszczególne kraje UE różnią się między sobą. Z przepisów unijnych wynika zakres swobody w uregulowaniu kwestii wymiaru czasu pracy. Dlatego są państwa, które ustawowo pracują mniej niż 40 godzin tygodniowo. Dla przykładu, zgodnie z prawem Irlandczycy pracują 39 godzin tygodniowo, Włosi 38, Duńczycy 37, a Francuzi 35.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W TVN Warner Bros. Discovery w czasie wakacji weekend zaczyna się szybciej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA