Uprawiaj sport i zmień płeć. Firma zapłaci

Akupunktura, konsultacje psychologiczne, leczenie niepłodności, a nawet operacje zmiany płci – oto pomysły największych technologicznych korporacji w USA na to, jak skutecznie zwabić pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uprawiaj sport i zmień płeć. Firma zapłaci

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

3 paź 2014 11:34


Satysfakcjonujące wynagrodzenie i tradycyjne dodatki w postaci np. darmowych posiłków już nie wystarczą. Jak podaje serwis Entrepreneur.com - Apple, Google, Intuit Inc. czy Adobe sięgają po coraz bardziej niekonwencjonalne sposoby, by powalczyć w USA o pracownika.

W Stanach Zjednoczonych pełna opieka medyczna oferowana przez pracodawcę to jeden z najważniejszych czynników, które brany jest pod uwagę przy wyborze miejsca pracy.

Czytaj też: Wysportowanym łatwiej wspinać się po drabinie kariery

Dlatego też w pakietach zdrowotnych największych korporacji znajdują się takie usługi, jak m.in. leczenie niepłodności, operacje zmiany płci, wideo konsultacje z lekarzem, całodobowe doradztwo pielęgniarki i konsultacje psychologiczne.

Na tym jednak nie koniec. Na przykład Apple ogranicza słodycze i napoje gazowane w menu posiłków przygotowywanych dla pracowników. Natomiast Yahoo prowadzi program „100 mile change”, w ramach którego zatrudnione osoby mogą korzystać z urządzeń monitorujących ich aktywność fizyczną. Z kolei Intuit Inc. nawet płaci tym pracownikom, którzy uprawiają sport.

Czytaj też: Tak firmy karmią swoich pracowników. Nie za drogo?

Korporacje nie zrażają się i inwestują w pracowników mimo, że wiąże się to z wysokimi kosztami. Według Apple kompleksowy pakiet medyczny kosztuje firmę ok. 15 tys. dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.