Typowe korpo odchodzi do lamusa. Tak będzie wygladać nowa siedziba TVP

Nową siedzibę kanałów informacyjnych TVP zaprojektowała pracownia Mąka Sojka Architekci. Radosław Sojka przybliża projekt i aktualne trendy w projektowaniu biur.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Typowe korpo odchodzi do lamusa. Tak będzie wygladać nowa siedziba TVP

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertDesign.pl

PropertyDesign.pl

13 lis 2015 19:32


- Obecnie obserwuje się duże znużenie przestrzeniami o typowym charakterze korporacyjnym. Wobec tego poszukuje się i próbuje tworzyć przestrzenie biurowe, które mają mniej formalny charakter. Projekty odwołują się do przestrzeni domowych, kawiarnianych, publicznych. Właśnie po to, aby 8 godzin w pracy nie kojarzyło się z siedzeniem sztywno przy biurku - mówi architekt Radosław Sojka, współwłaściciel Mąka Sojka Architekci.

Radosław Sojka podkreśla, że jeśli jeszcze ktoś lansuje system hot-desking to raczej w układzie mniej formalnym – w biurach są pufy, stoliczki jak w kawiarniach…

Technologie i nowoczesny design

Do tej pory układ aranżacji biur był hierarchiczny i stały, a wynikało to m.in. z tego, że komputery były stacjonarne i duże, a dziś korzystamy z niewielkich, mobilnych urządzeń. Coraz więcej czynności można wykonywać w miejscach spotkań – jak w parku, w przestrzeni typu lobby, w kawiarni.

Cały artykuł oraz galerię znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
TVP

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.