×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Te tematy lepiej zostawić za drzwiami firmy. Wszystkim wyjdzie to na dobre

Choć aż 80 proc. pracowników stwierdziło, że akceptuje inne poglądy polityczne u swoich współpracowników, to jednak 27 proc. Polaków chociaż raz było dyskryminowanych lub atakowanych z tego powodu. Czy warto rozmawiać o polityce w pracy?

Te tematy lepiej zostawić za drzwiami firmy. Wszystkim wyjdzie to na dobre
Polityka nie jest właściwym tematem do rozmów w pracy (Fot. Austin Distel/Unsplash)
REKLAMA
  • Zdaniem senior advisora w Lee Hecht Harrison Pawła Gniazdowskiego polityka nie jest właściwym tematem do rozmów w pracy, o ile firma nie jest partią czy organizacją polityczną.
  • Spory polityczne w firmie nie poprawią efektywności, mogą natomiast wywoływać konflikty.
  • Czy szef może zakazać rozmów na ten temat? Nie. Może jednak wprowadzić w zakładzie pracy politykę neutralności politycznej.

W badaniu InterviewMe.pl 68 proc. Polaków przyznało, że zdarzyło im się rozmawiać w pracy o polityce. Choć aż 80 proc. osób stwierdziło, że akceptuje inne poglądy polityczne u swoich współpracowników, to jednak 27 proc. Polaków chociaż raz było dyskryminowanych lub atakowanych z tego powodu.

O polityce rozmawiamy zazwyczaj w małej grupie osób lub twarzą w twarz. Zdecydowana większość badanych unika tego tematu, korzystając z komunikatorów czy też rozmawiając przez telefon.

Poglądy polityczne nie są tematem do rozmów w miejscu pracy

Zdaniem senior advisora w Lee Hecht Harrison Pawła Gniazdowskiego polityka nie jest właściwym tematem do rozmów w pracy, o ile firma nie jest partią czy organizacją polityczną.

- Zdarza się, że zasadnicza działalność firmy jest związana z decyzjami administracyjnymi czy regulacyjnymi, które podejmują politycy, ale wówczas to dyskusja o konkretnych decyzjach, nie o poglądach. Jestem zwolennikiem tradycyjnej (niestety ostatnio zapomnianej) anglosaskiej zasady, że poglądy polityczne pozostają przed drzwiami firmy. Rozmowy w pracy powinny dotyczyć przede wszystkim pracy, a rozmowy przy kawie mają raczej odprężać i integrować niż polaryzować, o co obecnie jest łatwo – komentuje Paweł Gniazdowski.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Te tematy lepiej zostawić za drzwiami firmy. Wszystkim wyjdzie to na dobre
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA