Świąteczny prezent dla szefa. Postawić na klasykę czy nieszablonowość?

Święta to jedna z tych okazji, aby wręczyć prezent naszemu szefowi. Wybór odpowiedniego upominku często nie należy do łatwych zadań. Jaki prezent wybrać, aby okazał się strzałem w dziesiątkę?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Świąteczny prezent dla szefa. Postawić na klasykę czy nieszablonowość?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 gru 2016 12:01


Relacje biznesowe z szefem możemy podzielić na typowo formalne i mniej formalne. To najważniejsza rzecz, jaką powinniśmy się kierować przy wyborze prezentu biznesowego. W przypadku relacji formalnych, prezent powinien być klasyczny i elegancki. Przy mniej formalnych relacjach możemy pozwolić sobie na prezent z humorem, oczywiście w granicach dobrego smaku. W obu przypadkach nie może to być nic intymnego, prywatnego i spoufalającego z szefem, ani stawiającego go w dwuznacznej sytuacji.

Klasyka czy nieszablonowość?

Prezent dla szefa powinien być wartościowy. Nie oznacza to jednak, że ma być drogi. Pamiętajmy, że nie zawsze jakość i wartość idą w parze z wysoką ceną. Przy wyborze podarunku, starajmy się wybrać coś unikalnego, nieprodukowanego masowo, a wręcz niszowego. Warto pomyśleć o takim prezencie odpowiednio wcześniej, aby być może kupić upominek, wykonany samodzielnie przez nas zespół. Taki prezent z pewnością podkreśli rangę okazji jego wręczania i sprawi przyjemność nawet najbardziej wymagającemu szefowi. Istotne jest także, aby podarunek był solidny i wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Wśród pomysłów na klasyczne i uniwersalne upominki dla szefa można wymienić stylowy przybornik, długopis albo pióro premium z grawerem, obraz lub butelkę dobrego alkoholu bądź też bardziej nonszalancką degustację whisky lub wina. Sprawdzają się one w przypadku, kiedy mamy formalne stosunki z przełożonym i nie mamy wielu informacji na temat jego zainteresowań. W przypadku większej zażyłości z naszym szefem, możemy pokusić się mniej klasyczne prezenty - zwłaszcza jeśli wiemy, jakie są pasje obdarowywanej osoby.

- Dla szefa-melomana możemy kupić niszowy album na płycie winylowej, a dla pasjonata kina np. kolekcjonerski pakiet filmowy. Jeśli nasz przełożony jest miłośnikiem sportu i adrenaliny możemy zafundować mu prezent w formie przeżycia, jak np. off-road czy przejazd sportowym autem po torze wyścigowym – mówi Ada Stokowska z firmy Wyjątkowy Prezent.

Opakowanie jest równie ważne, co sam prezent

Opakowanie jest niezbędne, aby jak najdłużej utrzymać zaciekawienie obdarowywanego samym prezentem. Powinno być eleganckie i starannie wykonane, aby należycie podkreślało wartość upominku. To też dobre miejsce, aby umieścić dedykację lub cytat, pasujące do okazji.

Eleganckie opakowanie stanowi wartość dodaną do samego prezentu. Estetyczne, porządne i trwałe może zostać wykorzystane ponowie i będzie równie miłą pamiątką co sam prezent. W swojej nowej roli może służyć długie lata, przypominając okazję wręczenia.

Okoliczności wręczenia prezentu

Bardzo ważne są też okoliczności wręczania prezentu i atmosfera. Warto ustalić, kto wręczy prezent oraz przygotować krótkie przemówienie. Powinno być ono lekkie i z humorem, aby obdarowywana osoba poczuła się dobrze. Na wręczanie upominku szefowi należy także przeznaczyć odpowiednią ilość czasu i zaplanować dobry moment. Jeśli osobą obdarowywaną jest kobieta, warto do upominku dołączyć bukiet kwiatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kolik 2016-12-18 13:48:46

Ja mojemu kupiłem śmiesznego pendrive'a w ME i chyba się ucieszył na wigilii pracowej jak otworzył (mieliśmy losowanie i ja go wylosowałem po prostu, nie żebym sie podlizywał;p)

damon 2016-12-17 21:07:39

e-book najlepszym prezentem pod warunkiem, że obdarowany nie lubi ksiązek w papierze, tak jak ja.

widi 2016-12-16 15:45:58

Zergarek albo pójśc do media expert po ebokka czy tablet, ewntualnie kajdanki w sex-shopie.