PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Świadczenia pozapłacowe w pracy: firma Basecamp daje 20 tys. zł na wakacje

  • Autor: MN
  • 28 cze 2017 14:43

Amerykańska firma obrała za priorytet standard życia swoich pracowników. Lista przysługujących im benefitów zwala z nóg.

Świadczenia pozapłacowe w pracy: firma Basecamp daje 20 tys. zł na wakacje
Firma obrała sobie za priorytet standard życia pracowników. (fot. pixabay)
REKLAMA

• Pracownicy firmy Basecamp w miesiącach letnich pracują tylko 4 razy w tygodniu, otrzymują też 20 tys. zł na wakacje.

• To tylko niektóre z benefitów, na jakie mogą liczyć osoby zatrudnione w amerykańskiej firmie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• W Polsce zazwyczaj można liczyć co najwyżej na prywatną opiekę medyczną oraz  dofinansowanie zajęć sportowych – i to tylko w wybranych firmach.

Sowite wynagrodzenie, ok. 20 tys. zł tzw. diety na wakacje, ok. 400 zł miesięcznie na masaże w domu, kolejne 400 zł na zakupy świeżych produktów i 16 tygodni płatnego urlopu rodzicielskiego oraz tydzień pracy skrócony do czterech dni w miesiącach letnich – jak donosi Business Insider, takie dogodności oferuje swoim pracownikom zlokalizowana w Chicago firma Basecamp.

W rozmowie z portalem, CEO firmy Jason Fried zaznaczył, że priorytetem Basecamp jest standard życia pracowników. Jeśli któryś z nich wpadnie na pomysł nowej zachęty, opisuje go w ogólnodostępnym dokumencie, a następnie pomysł jest głosowany przez cały zespół. Jeśli większość głosów jest "za", Fried sprawdza, czy pomysł jest możliwy do zrealizowania.

Czytaj też: Droids On Roids szuka programistów iOS/Android oraz testerów. Mają szansę na pracę na Bali

Firma z siedzibą w Chicago istnieje od 1999 roku i zatrudnia nieco ponad 50 pracowników. Trafiają tam najlepsi w swojej branży i jeśli „przetrwają” pierwszy rok, zwykle zostają na lata. Firma oferuje wsparcie w prowadzeniu biznesu.

Na co mogą liczyć pracownicy w Polsce?

Jak wynika z raportu Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu: benefity po polsku”, świadczenia pozapłacowe są częściej przyznawane w firmach największych (powyżej 250 pracowników) – w nich 75 proc. pracowników otrzymuje przynajmniej jeden benefit. Z kolei w mikrofirmach (do 10 pracowników), aż 79 proc. pracowników nie może liczyć na żadne świadczenia dodatkowe.

W Polsce najczęściej spotykane benefity to prywatna opieka medyczna i dofinansowanie zajęć sportowych. Ponadto, w zależności od stażu pracy, w Polsce można liczyć na świadczenia socjalne od pracodawcy, telefon służbowy do celów prywatnych, samochód służbowy do celów prywatnych albo dodatkowe programy emerytalne.

Warto dodać, że nie wszędzie świadczenia pozapłacowe są chętnie przyznawane. Najczęściej trafiają one do pracowników na Mazowszu i Dolnym Śląsku. Z kolei najrzadziej benefity otrzymują pracownicy w woj. świętokrzyskim i podlaskim. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Świadczenia pozapłacowe w pracy: firma Basecamp daje 20 tys. zł na wakacje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA