Są strażnikami work-life balance w firmie. Czy jednak sami stosują się do tej zasady?

HR-owcy na co dzień zmagają się z zachowaniem przez pracowników równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. A jak sami stosują się do zasady work-life balance i co robią w wolnym czasie?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Są strażnikami work-life balance w firmie. Czy jednak sami stosują się do tej zasady?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

23 lip 2014 10:41


W wypadku specjalistów ds. HR potwierdzaja się prawda zawartą w przysłowiu szewc bez butów chodzi. Z raportu „HR-owca portret własny" Grupy Pracuj wynika, że specjalistom ds. personalnych trudno zachować równowagę między pracą a życiem osobistym. Ponad połowa z nich (56 proc.) przynosi pracę do domu, a 37 proc. robi to okazjonalnie. Zaledwie 7 proc. twierdzi, że nie łączy życia zawodowego z prywatnym.

Czytaj też: Szefowie firm zdradzają nam, co robią w wolnym czasie

A jak odpoczywają HR-owcy w wolnym czasie? 58 proc. uczestników badania czyta książki i czasopisma, a 48 proc. decyduje się na podróże. Również 48 proc. ankietowanych relaksuje się, uprawiając sport.

HR-owcy chętnie także spędzają czas z rodziną (46 proc.) oraz ze znajomymi (44 proc.). Zaledwie 32 proc. odpoczywa na kanapie, oglądając telewizję lub filmy, dla 28 proc. relaksem jest gotowanie. 13 proc. HR-owców mówi, że w wolnym czasie oddaje się zakupowemu szaleństwu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.