Rowerem do pracy: Firmy stawiają stojaki rowerowe i szatnie dla rowerzystów w biurach

• W ciągu ostatnich pięciu lat w samej Warszawie liczba rowerów wzrosła trzykrotnie.
• Rowerowy trend zauważają pracodawcy, właściciele oraz zarządcy nieruchomości.
• Stojaki i parkingi rowerowe, specjalne łazienki i szatnie dla rowerzystów to standard w coraz większej liczbie biurowców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rowerem do pracy: Firmy stawiają stojaki rowerowe i szatnie dla rowerzystów w biurach

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl/AT

PropertyDesign.pl

13 lip 2016 12:53


Odbywają się też dla wydarzenia specjalne, takie jak BikeDay, który dla pracowników swoich biur organizuje HB Reavis. BikeDay to całodniowe imprezy rowerowe. W maju i w czerwcu zorganizowane zostały w trzech biurowcach, których właścicielem jest HB Reavis: Konstruktorska Business Center, Postępu 14 i Gdański Business Center.

– W HB Reavis zawsze skupiamy swoją uwagę na najemcach. Realizując nasze poszczególne projekty nie zapominamy o rowerzystach, oferując im szereg udogodnień - od stojaków poprzez specjalne szatnie i prysznice. Chcieliśmy, by mogli się oni spotkać się z ekspertami, którzy sprawdzą ich rower pod kątem technicznym, ale też pomogą i doradzą. Cieszymy się, że mogliśmy gościć inicjatywę BikeDay skierowaną specjalnie do miłośników rowerów - mówi Marta Pośniak, PR Manager HB Reavis Poland.

Podczas wydarzeń pracownicy biur mogą skorzystać z darmowego serwisu rowerowego.

- Mechanicy czekają na pracowników od 8 rano i na brak pracy nie mogą narzekać. Średnio podczas jednego BikeDay organizowanego w biurowcach HB Reavis sprawdzali, regulowali i konserwowali ponad 80 rowerów - opowiada Radosław Kozubski, założyciel Bike2Box i organizator imprez BikeDay.

Uczestnicy mogą również skorzystać też z bezpłatnych jazd testowych.

- Popularnością cieszył się FatBike, którego grube opony umożliwiają jazdę zarówno po schodach, jak i śniegu czy piasku. Równie popularny był rower szosowy z elektrycznymi manetkami i hamulcami tarczowymi. Na tandemie trzeba się wykazać współpracą z partnerem – ćwiczenie to przyda się również w biurze. Dużym powodzeniem cieszył się składak firmy Strida, głównie ze względu na jego designerski wygląd oraz możliwość szybkiego złożenia - komentuje Radosław Kozubski.

Uczestnicy mogli też brać udział w konkursach sprawnościowych i wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy i kursie bezpiecznych zachowań na drodze.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.