×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nowoczesne miejsce pracy: Jak urządzić recepcję biurową?

 • Justyna Koc
  jk
 • Opublikowano: 24 sty 2018 12:29

Jeszcze do niedawna recepcje biurowe przypominały zwykłe poczekalnie dla klientów, wyposażone w stół, ladę, kilka krzeseł czy kanapę. Obecnie, coraz częściej zmieniają nie tylko swój wygląd, ale i funkcję.

Nowoczesne miejsce pracy: Jak urządzić recepcję biurową?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • Recepcje biurowe pełnią nierzadko rolę firmowej strefy relaksu, wyposażonej w sofy i fotele, miejsca, gdzie można swobodnie porozmawiać z klientem, a nawet przestrzeni, w której przeprowadzane są rozmowy rekrutacyjne.
 • Wyposażone w nowoczesne rozwiązania typu smart, odpowiadają na potrzebę elastyczności i swobody w wykonywaniu służbowych zadań, stanowiąc przy tym biznesową wizytówkę firmy.
 • Recepcja przyszłości ma być wielozadaniowa, nowoczesna i zaaranżowana tak, by w pełni oddawać charakter przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim, by jak najlepiej spełniać swoje funkcje.

Rynek pracownika stał się niezaprzeczalnym faktem. Według opublikowanego w styczniu 2018 roku raportu GUS wynika, że stopa bezrobocia w trzecim kwartale roku 2017. wyniosła 6,8 proc., co stanowi obniżenie w stosunku do analogicznego okresu w 2016 roku aż o 1,5 proc.

Ciągły spadek bezrobocia, a także deficyty kadrowe powodują, że firmy z coraz większym zaangażowaniem rywalizują na rynku o najlepszych pracowników, zarówno tych obecnych oraz przyszłych. Liczy się wszystko – od atrakcyjnego wynagrodzenia, pakiet benefitów i odpowiednią organizację pracy, po funkcjonalną przestrzeń biurową czy w końcu wielofunkcyjną strefę recepcji, która często niedoceniana, ma ogromny wpływ na postrzeganie całej organizacji.

Czytaj też: Przestrzeń ma znaczenie. Gorące biurka na topie

- Tworząc projekty aranżacji biura dla naszych klientów zauważyliśmy, że coraz większą wagę przykłada się do recepcji - nie tylko do kwestii wizualnych, ale także do jej funkcjonalności. Dlaczego? Jedno pomieszczenie, może oddać charakter całej firmy i zadecydować o pierwszym wrażeniu, dlatego właściciele biur decydują się na wdrożenie przemyślanej i spójnej z komunikacją firmy – koncepcji aranżacji strefy klienta. Z drugiej strony, stawia się na wielofunkcyjność tego pomieszczenia wyposażając je w sofy i fotele dla gości, a także w strefę do krótkich rozmów i spotkań z klientami czy potencjalnymi kandydatami. Odchodzi się od myślenia o biurze, jako zbiorze kilku pomieszczeń na rzecz stref dedykowanych różnym zadaniom. W ten sposób możemy w pełni wykorzystać potencjał biura, w tym niedocenianej recepcji - mówi Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. handlu i marketingu oraz członek zarządu firmy Mikomax Smart Office.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Nowoczesne miejsce pracy: Jak urządzić recepcję biurową?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Katarzyna z Arbiton 2019-07-28 23:06:39

  Kiedyś standardem w różnego rodzaju recepcjach były wykładziny pcv, ewentualnie średnich walorów wizualnych wykładziny dywanowe które nie przydawały wnętrzom uroku. Na szczęście, w obecnych czasach wybór rozwiązań jest znacznie większy. W reprezentacyjnych miejscach dobrze sprawdzą się panele winylowe, które wiernie imitują naturalne drewno lub kamień. Prezentują się bardzo szlachetnie, a jednocześnie są trwałe i wytrzymałe dzięki rdzeniowi mineralnemu (Arbiton HD Mineral Core). Co ważne, są w pełni wodoodporne, antypoślizgowe i bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA