Recepcja na dachu, krzesła na suficie. Oto współczesne biura

Pracodawcy coraz śmielej decydują się na kreatywne wnętrza biura. Wyposażenie powierzchni biurowej składające się tylko i wyłącznie z kilku zwykłych biurek i foteli to już przeszłość. Google wyznaczył nowe trendy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Recepcja na dachu, krzesła na suficie. Oto współczesne biura

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 lut 2014 10:22


Krzesła na podłodze oraz... na ścianie i suficie, drzewa rosnące wśród biurek i sof, czy nabierające kolorów ogrody - tak wyglądają biura firmy Google w Tel Avivie. Pracownik, który ma zaplanowane spotkanie biznesowe może rozmawiać z partnerami np. w towarzystwie gajów oliwnych, plantacji pomarańczy, lub bardziej oficjalnie - na designerskich sofach. Jeśli pracownik ma ochotę na chwilę relaksu i wyciszenia może napić się kawy z widokiem na samo centrum stolicy Izraela, położyć na hamaku albo na wiklinowym leżaku z widokiem na Morze Śródziemne.

Czytaj też: Firmy zmieniają swoje wnętrza, a pracownicy coraz mniej czasu spędzają przy biurkach

Dla lubiących aktywny wypoczynek architekci zaprojektowali m.in. zjeżdżalnie, siłownię oraz pokój do gier w popularne piłkarzyki. Dla potrzebujących pobudzenia można zamknąć się w pokoju z... rekinem, który w formie fototapety na ścianie wygląda tak, jakby zaraz miał nas skonsumować. Biuro w Tel Avivie ma powierzchnię 8 tys. m kw., a każdy pokój i każda przestrzeń, nawiązuje do środowiska. To jednak nie jedyne biuro spod znaku najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej na świecie, które fascynuje swoim wnętrzem.

Nie gorzej prezentuje się chociażby biuro Google w szwajcarskim Zurychu. Pracownicy przechodzą tam np. szkolenia siedząc wygodnie w łódce z materacem, a tzw. „burze mózgów" przeprowadzają we wnętrzu jajka, kopuły lub taksówce. Z kolei rozmowy przy kawie odbywają się w towarzystwie natury lub na zewnątrz biura - na wygodnych, kremowych sofach. W ramach relaksu pracownicy Google w Zurychu mogą spróbować swoich sił na instrumentach muzycznych, skorzystać z fotelów z masażem lub położyć się wygodnie w wannie z widokiem na ogromne akwaria z rybkami.

Także biuro we Wrocławiu prezentuje się okazale. Co ciekawe i warte uwagi - Google wszystkie biura wyposaża w elementy, które nawiązują do miasta, w którym dane biuro jest zlokalizowane. I tak architekci przy aranżacji biura w stolicy Dolnego Śląska wykorzystali motyw kamieni, popękanych chodników oraz przepływającej w pobliżu Odry. W efekcie wykładziny naśladujące kamienie i popękane chodniki znajdują się we wszystkich przestrzeniach komunikacji wewnętrznej biura, z kolei w strefach relaksu i rekreacji projektanci zastosowali wykładzinę z motywem płynącej Odry.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.