Ranking Universum: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Google i EY najlepszymi pracodawcami

Na Gali Most Attractive Emloyers nagrodzono najlepszych pracodawców w rankingu firmy Universum. Kto został wyróżniony?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ranking Universum: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Google i EY najlepszymi pracodawcami

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

13 maj 2015 14:40


Ranking przygotowywano na podstawie ankiet studentów polskich uczelni oceniających najlepsze firmy obecne na polskim rynku pracy. Badania opinii studentów oraz profesjonalistów dotyczyły m.in. pracodawców i celów zawodowych. W badaniu proszono też o wskazanie idealnego pracodawcy, czyli takiego, u którego dany respondent pracowałby najchętniej. W tej edycji badania Ministerstwo Spraw Zagranicznych było najczęstszym wyborem wśród studentów prawa i kierunków pokrewnych w całej Polsce

Pierwsze miejsce zajęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca wśród najlepszych pracodawców w Polsce, według opinii studentów prawa i kierunków pokrewnych, odebrała zastępca dyrektora biura spraw osobowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Katarzyna Zima-Różycka.

- Cieszymy się, że MSZ jako urząd administracji państwowej zostało przez studentów prawa i kierunków pokrewnych oraz przez profesjonalistów uznane za idealnego pracodawcę, za atrakcyjne miejsce pracy - podkreśla zastępująca Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej Grażyna Sikorska. - Zachęcamy wszystkich zainteresowanych naszymi ofertami do odwiedzenia strony internetowej MSZ - dodaje.

Zastępująca Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej Grażyna Sikorska podkreśla, że resort dyplomacji dysponuje bogatą ofertą współpracy dla młodych osób.

- Wspólnie z Polskim Instytutem Dyplomacji corocznie organizujemy aplikację dyplomatyczko-konsularną, która stanowi elitarny program kształcący przyszłych polskich dyplomatów - zaznacza Grażyna Sikorska. - Ponadto organizujemy staże, praktyki, wolontariat w centrali MSZ i w placówkach zagranicznych, co umożliwia młodym ludziom zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego - wylicza - Warto nadmienić, że w 2014 r. w resorcie Spraw Zagranicznych ok. 700 osób skorzystało z tej możliwości.

Google i EY na podium

Drugie miejsce w tej kategorii zajęła firma Google, natomiast trzecie firma EY - Ernst&Young.

Wśród nominowanych wraz z MSZ znalazły się firmy nie tylko z polskiej, ale i światowej czołówki najbardziej cenionych pracodawców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.