PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Przerwali pracę na budowach, by porozmawiać o bezpieczeństwie

W Światowym Dniu Bezpieczeństwa Pracy 120 tys. pracowników działającej na międzynarodowych rynkach firmy deweloperskiej Bouygues Immobilier miało dodatkową przerwę w pracy. Zamiast pracować, rozmawiali o bezpieczeństwie na budowach.

  • KDS
  • 9 maj 2022 16:41
Przerwali pracę na budowach, by porozmawiać o bezpieczeństwie
3872 osoby zostały poszkodowane na budowach w Polsce w 2020 roku (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • 28 kwietnia, w Światowym Dniu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, na budowach Bouygues Immobilier Polska przerwano na chwile prace.
  • Był to dzień, w którym wszyscy pracownicy firmy mieli możliwość porozmawiać o bezpieczeństwie w pracy. 
  • Zależy nam, żeby każdy, kto pracuje na naszych budowach wiedział, że wróci wieczorem do domu zdrowy i bezpieczny - mówi prezes Bouygues Immobilier Bernard Mounier.

3872 osoby zostały poszkodowane na budowach w Polsce w 2020 roku, z czego większość stanowiły upadki z wysokości. Mimo znacznej poprawy wskaźnika bezpieczeństwa, wypadki śmiertelne nadal stanowią wysoki odsetek wypadków w budownictwie.

Bouygues Immobilier Polska – deweloper, który od 2001 roku wybudował w Polsce 58 inwestycji, w których powstało 8100 mieszkań i lokali usługowych – 28 kwietnia przerwał chwilowo prace na wszystkich budowach w kraju, by zorganizować spotkanie z pracownikami dotyczące zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy wymienili się opiniami i uwagami, a także proponowali rozwiązania, które mogą przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Pracownicy wzięli również udział w quizie BHP, a także podpisali kartę zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy Bouygues Immobilier.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Akcja zainicjowana przez prezesa Bouygues Immobilier, Bernarda Mouniera, odbyła się równolegle we wszystkich krajach, w których deweloper buduje swoje osiedla.

Czytaj więcej: Wypadek przy pracy. Jakie obowiązki ma pracodawca

– Zależy nam, żeby każdy, kto pracuje na naszych budowach wiedział, że wróci wieczorem do domu zdrowy i bezpieczny. Status dewelopera nie zwalnia nas z odpowiedzialności za bezpieczeństwo w miejscach, gdzie prowadzimy naszą działalność. Chciałbym, aby budowy Bouygues Immobilier stanowiły wzorzec bezpieczeństwa i higieny pracy – podkreśla Bernard Mounier, prezes Bouygues Immobilier.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przerwali pracę na budowach, by porozmawiać o bezpieczeństwie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA