Prezenty dla pracowników: Co warto wybrać na Boże Narodzenie?

Jakie niespodzianki możemy przygotować dla swoich współpracowników podczas firmowej Wigilii, żeby dopasować je do ich preferencji i nie popełnić faux pas? Czy wypada pracownikowi podarować m.in. karnet na masaż?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezenty dla pracowników: Co warto wybrać na Boże Narodzenie?

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

15 gru 2014 18:09


Wręczanie prezentów i wspólne obchodzenie Wigilii w firmie ma pozytywny wydźwięk w komunikacji wewnętrznej. Współpracownicy mają możliwość spotkania i rozmowy, która nie dotyczy wyłącznie tematów zawodowych i branżowych.

Czytaj też: Czy zdążycie jeszcze zarobić na takie prezenty? Sprawdźcie

Dzięki temu czują się lepiej w swoim środowisku pracy, co przekłada się na wzrost ich zaangażowania w powierzone im zadania. Pamięć o świętach i wręczaniu drobnych podarunków jest też elementem kształtującym wizerunek firmy jako dobrego pracodawcy, zaangażowanego w kontakt pomiędzy zatrudnionymi osobami.

- Pamiętamy, że pracownik jest częścią zespołu i społeczności, która powstaje w środowisku pracy. W ten sposób zyskujemy opinię dobrego pracodawcy - mówi Katarzyna Michałowska, project manager firmy Super Prezenty.

Czytaj też: Benefity pracownicze: Co podarować pracownikom na święta?

W myśl tego - można przełamać rutynę i postawić na oryginalny pomysł. - Nie obawiajmy się, że nasi współpracownicy są przyzwyczajeni do dostawania książek pod choinkę. Warto zmienić tradycję i pokazać się w firmie w innym świetle - jako osoby pełne pomysłów, od których inni mogą czerpać inspiracje - sugeruje  Katarzyna Michałowska. - Kiedy podarujemy swoim pracownikom vouchery na różnego rodzaju atrakcje możemy być pewni, że w ich oczach staniemy się kreatywni - dodaje.

Rutynowe darowanie bonów na zakupy czy koszy pełnych słodyczy może być odebrane jako przejaw lenistwa i braku pomysłowości. Większość pracowników nie patrzy przychylnie także na wręczanie gadżetów firmowych.

Warto przekonać się do zmiany i zastąpienia świątecznych gadżetów upominkiem, który zapewni rozrywkę oraz niezapomniane wrażenia. Bez kłopotu dobierzemy je do preferencji pracowników. Odważnym zapewnijmy motoryzacyjną przygodę lub podniebne atrakcje.

Czytaj też: Zamiast skarpet pod choinką, w prezencie lot motolotnią i jazda off road

Tym, którzy nie pragną niczego bardziej niż odpoczynku pozwólmy na wizytę w SPA czy salonie masażu. Natomiast fanom aktywności podarujmy karnet na taniec i fitness. A wielbicielom samodoskonalenia - różnego rodzaju warsztaty kulinarne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Marek 2017-10-28 21:42:08

Fajny pomysł to Packshi - profesjonalne etui na koszulę, które zapobiega gnieceniu się podczas podróży. Wygląda bardzo dobrze i na prawdę się przyda każdemu pracownikowi. A pracodawca będzie pewny, że w podróży służbowej jest dobrze reprezentowany;)

JolaRrz 2015-11-09 09:58:59

Ciekawą alternatywa dla koszy upominkowych jest eleganckie pudełko prezentowe z katalogiem, z którego osoba obdarowana sama wybiera wymarzony prezent: markowy alkohol, biżuterię, perfumy, akcesoria podróżne, piśmiennicze, itp. experiago.pl/prezenty-premium/

Natalia 2015-09-24 12:40:54

Najlepszym rozwiązaniem są kosze prezentowe. Ostatnio właśnie zamawiałam kosze na upominkowykosz.pl