×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Prawie 90 proc. Polaków może odejść z pracy przez jedną rzecz

 • jk
 • 8 lut 2023 11:50

Złe relacje ze współpracownikami i przełożonym każdego roku znajdują się wysoko na liście powodów, dla których specjaliści odchodzą z firm. Nie dziwi więc fakt, iż blisko 90 proc. specjalistów uznaje integrację za ważną.

Prawie 90 proc. Polaków może odejść z pracy przez jedną rzecz
Pracodawcy powinni systematycznie zachęcać podwładnych do kontaktu i oferować różnorodne formy umacniania więzi (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Oferowanie pracownikom przestrzeni do integracji z zespołem jest jednym z kluczowych elementów budowania przyjaznej, otwartej atmosfery w miejscu pracy.
 • Ta z kolei wzmacnia pozytywne relacje, które mają wpływ na wydajność i zaangażowanie zatrudnionych.
 • Gdy brakuje okazji do budowania i pielęgnowania relacji, praca zyskuje czysto transakcyjny charakter, a pracownicy niejednokrotnie skarżą się na poczucie osamotnienia. Nie dziwi zatem fakt, iż blisko 90 proc. specjalistów uznaje integrację za ważną.

Pozytywne, partnerskie relacje w miejscu pracy sprzyjają efektywności oraz dobremu samopoczuciu zatrudnionych. Kiedy pracownik ma poczucie, że jest częścią zespołu, którego członkowie mogą na sobie polegać, darzą się sympatią i wzajemnym zaufaniem, jest mniej skłonny zmienić pracę.

Z drugiej strony, jak wynika z corocznych badań Hays, złe relacje ze współpracownikami i przełożonym każdego roku znajdują się wysoko na liście powodów, dla których specjaliści odchodzą z firm.

Za dobrymi relacjami w miejscu pracy bardzo często stoi skuteczna integracja, rozumiana jako regularne okazje do wspólnego spędzenia czasu i poznania się bliżej. Co należy podkreślić, elastyczne modele pracy – w tym w pełni zdalny – wcale nie komplikują integracji. Cyfrowe sposoby wykonywania pracy przyniosły bowiem nowe metody budowania zgranych zespołów.

Chęć integrowania się i spędzania wspólnie czasu

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Prawie 90 proc. Polaków może odejść z pracy przez jedną rzecz

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Lukas 2023-02-10 22:50:31

  90% Polaków, czy 90% specjalistów? Dla pismaka nie ma różnicy. Wychodzi, że każdy Polak mały czy duży jest specjalistą to może odejść z pracy, nawet taki przedszkolak. Masakra

 • Marco 2023-02-10 21:27:56

  Integracja powinna być dobrowolna, a nie niby dobrowolna ale jednak obowiązkowa. Nie każdy ma ochotę patrzeć na pijaństwo, wulgaryzmy i ukrywanie się parami po pokojach. Potem cierpią całe rodziny, a na wnioski jest za późno. Tak niestety jest zbyt czesto...

 • Maciek 2023-02-09 02:48:05

  W dużych spółkach produkcyjnych niestety często dochodzi do nadużyć. Mnie bardzo irytują częste zmiany grafiku. Mam 4 letnią córkę i obowiązki związane z wychowaniem dziecka. Niestety mój kierownik nie potrafi zrobić grafiku nie tyle co na najbliższe 2 tygodnie a nawet tydzień. Poważnie zastanawiam się nad wyjazdem za granicę. Jak będzie zobaczymy ale zaczynam nienawidzić swoją pracę bo mówiłem już wiele razy kierownikowi by robił grafik z wyprzedzeniem. Efekt: jak grochem o ścianę.

 • To 2023-02-08 23:43:55

  Jak masz ułamek mózgu to otwórz działalność i kasoj tempakow za puszczenie pierda 200

 • Niestety pacjent 2023-02-08 15:04:11

  I krzyż na drogę, przyjdą następni. 90% może odejść z pracy. Ciekawe co będą jedli itd. coraz głupsze te artykuły

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA