×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracuj na plusie. Grupa notuje dwucyfrowe wzrosty

  • KDS
  • 22 kwi 2022 10:24

Grupa Pracuj podała wyniki za 2021 rok. Wypracowany przez nią zysk z działalności operacyjnej w 2021 roku wyniósł 227,5 mln zł (wzrost o 67,1 proc. rok do roku), a skorygowana EBITDA sięgnęła 257,3 mln zł (wzrost o 73,5 proc. rok do roku). Marża skorygowanej EBITDA wzrosła tym samym do 54,2 proc. (z 49,6 proc. w 2020 roku).

Pracuj na plusie. Grupa notuje dwucyfrowe wzrosty
Wypracowany przez Grupę Pracuj zysk z działalności operacyjnej w 2021 roku wyniósł 227,5 mln zł (wzrost o 67,1 proc. rok do roku) (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA
  • Grupa Pracuj zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 9 grudnia 2021 roku.
  • Jej przychody z umów z klientami w 2021 roku przekroczyły 475,1 mln zł, co oznacza wzrost o 58,7 proc. w porównaniu z 2020 rokiem oraz o 29,3 proc. w porównaniu z dotychczas rekordowym 2019 rokiem.
  • Skorygowana EBITDA wyniosła 257,3 mln zł i była o 73,5 proc. wyższa niż w 2020 roku. Marża skorygowanej EBITDA wzrosła tym samym do 54,2 proc. z 49,6 proc. rok wcześniej.

- 2021 rok był dla nas pod wieloma względami szczególny. Rosnące zapotrzebowanie pracodawców na rekrutację online i nowoczesne technologie dla HR pozwoliły na wypracowanie bardziej niż zadawalających wyników finansowych. Korzystając z tego trendu systematycznie rozbudowywaliśmy nasze flagowe produkty oraz uzupełnialiśmy ofertę o zupełnie nowe rozwiązania - komentuje Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj. - Z kolei sam koniec roku przyniósł nam debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Uzbrojeni w nowe doświadczenia oraz wsparcie akcjonariuszy będziemy dalej rozwijać się poprzez innowacje w ramach Grupy oraz poprzez kolejne akwizycje - dodaje.

Odpowiadając na rosnące potrzeby pracodawców oraz kandydatów, w ubiegłym roku Grupa Pracuj uruchomiła dwa nowe specjalistyczne serwisy. the:protocol stworzony został jako odpowiedź na szczególne wymagania branży IT. W 2021 roku wystartował również serwis Dryg.pl - platforma, na razie działająca lokalnie (województwo pomorskie), dedykowana fachowcom i pracownikom fizycznym.

- Jako Grupa Pracuj, chcemy być obecni w każdym segmencie rekrutacji. Eksperci IT są obecnie najbardziej poszukiwaną grupą pracowników, dlatego stworzyliśmy serwis odpowiadający na potrzeby zarówno kandydatów z tej branży, jak i ich potencjalnych pracodawców, którzy wyjątkowo cenią sobie rozwiązania szyte na miarę. Przyglądamy się również uważnie segmentowi, na którym działa Dryg.pl i analizujemy potencjał do wzrostu w tym obszarze - mówi Rafał Nachyna, dyrektor operacyjny Grupy Pracuj.

Wyniki na plusie

Wypracowany przez Grupę Pracuj zysk z działalności operacyjnej w 2021 roku wyniósł 227,5 mln zł (wzrost o 67,1 proc. rok do roku), a skorygowana EBITDA sięgnęła 257,3 mln zł (wzrost o 73,5 proc. rok do roku). Marża skorygowanej EBITDA wzrosła tym samym do 54,2 proc. (z 49,6 proc. w 2020 roku).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracuj na plusie. Grupa notuje dwucyfrowe wzrosty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA