PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Raport Grant Thornton i Medicover. Benefity zdrowotne nie dla wszystkich

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 16 paź 2019 10:27

Skłonność pracodawców do dbania o zdrowie pracowników wzrosła w Polsce dwukrotnie od 2015 roku – wynika z raportu Grant Thornton i Medicover. Jednak nie dotyczy to wszystkich grup pracowników równomiernie.

Raport Grant Thornton i Medicover. Benefity zdrowotne nie dla wszystkich
Benefity pozapłacowe to aktualnie bardzo atrakcyjna na rynku pracy „karta przetargowa”. Fot. shutterstock
REKLAMA
  • Stopa bezrobocia w Polsce mocno zmniejszyła się – od maja 2015 roku do maja 2019 z 10,7 do 5,4 proc.. To powoduje, że pracodawcom coraz trudniej zdobyć dobrego pracownika.
  • Kwestie zdrowotne stały się więc ważnym elementem, na który pracownicy zwracają uwagę podczas podejmowania decyzji o zatrudnieniu w danej firmie.
  • Firmy zaczęły konkurować między sobą i chcąc przyciągnąć pracowników coraz częściej starają się oferować im różnego rodzaju benefity zdrowotne. Nie wszyscy pracownicy je otrzymują.

Według badania przeprowadzonego przez Grant Thornton i Medicover, od stycznia do czerwca 2019 roku już 58 proc. pracodawców w Polsce w swoich ofertach obiecywało nowo zatrudnianym pracownikom benefity zdrowotne. Dla porównania, w analogicznym okresie 2015 roku było to tylko 24 proc. pracodawców, co oznacza, że popularność tego rodzaju zachęt w ciągu czterech lat wzrosła dwukrotnie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na liście najczęściej proponowanych rozwiązań jest abonament prywatnej służby zdrowia – w 2019 roku 47 proc. przebadanych ofert pracy zawierała informację o takim beneficie. To dużo więcej w porównaniu do 2015 roku, w którym odsetek ten wynosił tylko 22 proc. Drugim najczęstszym benefitem proponowanym nowym pracownikom jest pakiet sportowy np. karta zniżkowa do różnych obiektów sportowych, wejściówki na siłownię oraz na basen. Proponuje go już 40 proc. przebadanych pracodawców. Przez cztery lata odsetek ten wzrósł dwukrotnie – z 19 proc. Coraz popularniejszym benefitem zdrowotnym są również darmowe owoce – obecnie oferuje go już co dziesiąty pracodawca, choć jeszcze w 2015 r. pozycja ta znajdowała się tylko w co pięćdziesiątej ofercie pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Raport Grant Thornton i Medicover. Benefity zdrowotne nie dla wszystkich

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA