PARTNERZY PORTALU

Pracownicy wybrali. Oto najlepsze miejsca pracy w Polsce

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 9 kwi 2019 20:00

American Express Services Europe Limited, Cisco Poland, Chatham Financial Europe Ltd, Microsoft czy Sii Poland - w sumie 29 firm - znalazło się na liście Great Place to Work 2019. W tym roku po raz pierwszy poznaliśmy miejsca pracy, które doceniają milenialsi.

Pracownicy wybrali. Oto najlepsze miejsca pracy w Polsce
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • 9 kwietnia 2019 r. Great Place to Work® ogłosił listę laureatów konkursu „Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2019”.
  • Tegoroczne grono zwycięzców jest wyjątkowo liczne – wyróżnionych zostało aż 29 firm.
  • Odnotowano aż 11 debiutów. Pozostałych 18 laureatów to firmy, które już gościły na liście w poprzednich edycjach.

- To optymistyczna przesłanka na przyszłość - mówi Maria Zakrzewski, prezes zarządu Great Place to Work® w Polsce. - Coraz większej liczbie pracodawców udaje się z powodzeniem wprowadzać w życie politykę, której podstawą jest szacunek i wzajemne zaufanie w firmie. O skuteczności laureatów w trafianiu do serc pracowników niech świadczy fakt, że średnio 80 proc. osób zatrudnionych w nagrodzonych w tym roku firmach jest gotowych potwierdzić, że ich firmy to „wspaniałe miejsca pracy”. Dla porównania, tylko 43 proc. osób zapytanych przez nas w odrębnym ogólnopolskim sondażu potwierdziło, że ich firmy są „wspaniałe” - mówi prezes.

W tym roku po raz pierwszy laureaci konkursu zostali wyłonieni spośród firm, które na wcześniejszym etapie uzyskały certyfikat Great Place to Work®. Aby przekroczyć próg certyfikacyjny, firma musi mieć jednoznacznie pozytywne notowania u pracowników: odsetek pozytywnych odpowiedzi w ankiecie pracowniczej Trust Index© musi wynosić co najmniej 65 proc.

Każda certyfikowana przez Great Place to Work® firma jest automatycznie uwzględniana w konkursie na Najlepsze Miejsce Pracy. Ale aby zakwalifikować się na listę, wskaźnik musi być jeszcze wyższy. Dodatkowo na końcową ocenę i ostateczny ranking wpływa ewaluacja przedstawionych przez firmę praktyk HR. Warto zaznaczyć, że pod każdą szerokością geograficzną w rankingach Great Place to Work® opinia pracowników ma zawsze kluczowe znaczenie (stanowi 2/3 finalnej oceny).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy wybrali. Oto najlepsze miejsca pracy w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA