PARTNERZY PORTALU

Przedszkole firmowe. Pracownicy tego oczekują, ale firmy rzadko się na to decydują

Według badania Pracuj.pl zaledwie co dziesiąty pracujący rodzic może korzystać z firmowego przedszkola. Dlaczego pracodawcy nadal tak rzadko sięgają po ten benefit?

Przedszkole firmowe. Pracownicy tego oczekują, ale firmy rzadko się na to decydują
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Przedszkole to nadal rzadki benefit w polskich firmach.
  • Pracodawcy obawiają się trudności oraz kosztów związanych z otwarciem takiej placówki.
  • To nie zakup biletów do kina, ale opieka nad dziećmi, a więc ogromna odpowiedzialność.

Z raportu Pracuj.pl wynika, że do świadczeń, których najbardziej brakuje rodzicom w miejscu pracy, należą m.in. żłobek i przedszkole przy miejscu pracy (71 proc.). Dostęp do tego benefitu ma tylko co dziesiąty z badanych rodziców (9 proc.).

- Przedszkole firmowe to nieoceniona pomoc dla pracujących rodziców. To także silny element employer brandingowy, który wzmacnia pozycję pracodawcy na rynku pracy, budując jego markę jako firmy prorodzinnej, dbającej o potrzeby pracowników. Zauważamy, że przedsiębiorstwa prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych benefitów, a kandydaci bacznie obserwują, co proponują firmy. Coraz częściej pracodawcy stawiają na oryginalne i nowoczesne benefity, które pozwalają im się wyróżnić na tle konkurencji - niektóre z nich znikają, inne ewoluują - komentuje Karina Trafna, prezes KIDS&Co.

- Z drugiej strony mówi się, że młode pokolenie wkraczające na rynek pracy ma inne oczekiwania i potrzeby. Niezależnie od trendów podstawowy pakiet benefitów zawsze będzie ważny dla pracowników. Myślę, że przedszkole firmowe pozwala z jednej strony przyciągnąć uwagę kandydatów, z drugiej strony jest ponadczasowe. Większość ludzi w pewnym momencie zostanie rodzicami i stanie przed problemem związanym z opieką nad dzieckiem. Przedszkole czy żłobek w miejscu pracy ułatwia godzenie życia zawodowego i rodzinnego pracowników. Dzięki niemu firma zyska lojalnego członka zespołu, który zwiąże się z nią na dłużej - dodaje Trafna.

Obawy pracodawców

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przedszkole firmowe. Pracownicy tego oczekują, ale firmy rzadko się na to decydują

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA