Pracownicy nie zawsze są zadowoleni z inicjatyw integracyjnych

Nieśmieszne zabawy, długa droga autobusem i pragnienie powrotu do domu – z tym najczęściej kojarzą się wyjazdy integracyjne. Jest tak dlatego, że często są one źle i nieprofesjonalnie prowadzone.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy nie zawsze są zadowoleni z inicjatyw integracyjnych

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

30 sie 2015 10:59


Wielu ludzi nie lubi obowiązkowych zabaw integracyjnych przeprowadzanych w ich firmach. Nie podoba im się już samo to, że udział w nich jest obligatoryjny. Podczas zabawy stoją niezadowoleni pod ścianą i marzą o tym, by jak najszybciej wrócić do swojego miejsca pracy.

Imprezy integracyjne z obowiązku

Ta sytuacja to częsty obraz w wielu firmach. Jest ona związana nie tylko z osobistą niechęcią pracownika do udziału w zabawie ale także, bardzo często z jej złą organizacją. Tymczasem, to właśnie poprzez gry i zabawy zespół integruje się najszybciej. Pracodawcy, zdając sobie z tego sprawę, często zaniedbują codzienną integrację na rzecz kilkudniowego wyjazdu.

Czytaj też: Balanga czy szkolenie? Oto tajemnice wyjazdów integracyjnych

Oczywiście, są zespoły, którym odpowiada taka forma i chętnie biorą w nich udział, większość jednak, decyduje się na wyjazd wyłącznie z obawy, by nie ominęło ich coś ważnego, a w głowie cały czas krążą im myśli, o tym, że marnują czas na wygłupy zamiast odpoczywać w domu, z rodziną.

To samo tyczy się imprez integracyjnych odbywających się po godzinach pracy. Wtedy też pracownik pojawia się na nich z poczucia obowiązku, a nie z chęci dobrej zabawy. Większość osób czuje, że powinna się dobrze bawić, by nie rozczarować swojego szefa pomimo tego, że zupełnie nie ma na zabawę ochoty.

Integracja dopasowana do zespołu

Do zadań dobrego menedżera zespołu należy optymalne dopasowanie gier czy zabaw do swoich pracowników. Planując integrację należy wziąć pod uwagę różne czynniki, takie jak np. wiek czy niepełnosprawność tak, by nikogo nie urazić.

Dobrze zaplanowana i dopasowana zabawa integracyjna może zdziałać w firmie cuda. Jest to szczególnie widoczne wtedy, gdy do firmy zostały przyjęte nowe osoby. Podczas zabawy łatwiej jest jej nawiązać kontakt z innymi niż wtedy gdy wszyscy są zajęci wykonywaniem swoich obowiązków. Dzięki udziałowi w zabawie nowy pracownik może dać się poznać jako osoba miła i sympatyczna co sprawi, że szybciej zostanie zaakceptowana przez nowy zespół.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.