×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca zdalna: Polacy nie chcą pracować w biurach. Pragną elastyczności

 • Justyna Koc
  jk
 • 23 sty 2018 14:43

Ponad połowa zatrudnionych Polaków chciałaby pracować zdalnie. Natomiast 81 proc. pracowników chciałoby samemu decydować o czasie swojej pracy.

Praca zdalna: Polacy nie chcą pracować w biurach. Pragną elastyczności
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Wiele wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości liczba osób pracujących zdalnie przewyższy liczbę tych wykonujących swoje obowiązki w siedzibie firmy.
 • Już dziś systematycznie rośnie nie tylko liczba „home offices”, ale także ludzi pochłoniętych pracą w miejscach najmniej kojarzących się z biznesem.
 • Coraz częściej ich stanowiska pracy de facto mieszczą się w kieszeni czy teczce.

Jak wynika z badania firmy Virgin Media Business, praca zdalna zyskuje na popularności z każdym dniem. Zdaniem 5 tys. przebadanych przedsiębiorców już za 5 lat nawet 60 proc. pracowników stanowić będą osoby pracujące w domu bądź innym miejscu w żaden sposób nie przypominającym stereotypowego biura. Wszystko za sprawą technologii zmieniających modele pracy.

Dogodna lokalizacja przestanie być atutem?

To nie jedyne badania, które mówią o znaczących zmianach w obszarze zatrudnienia. Brytyjski „The Guardian” cytuje w jednej z publikacji wyniki ankiety, zgodnie z którymi dla jednej trzeciej badanych pracowników codzienny dojazd do miejsca pracy stanie się reliktem przeszłości już w 2036 roku. Możliwe, że nastąpi to nawet nieco wcześniej, gdyż już dzisiaj daje się zauważyć rosnące oczekiwania pracowników w zakresie wykonywania pracy zdalnej.

Czytaj też: Praca zdalna, elastyczny czas i efektywność. ROWE daje wszystko, dlaczego nie jest powszechne?

Badanie, którego podjęła się firma Softchoice pokazuje, że 85 proc. pracowników biurowych z Ameryki Północnej wymaga od swoich pracodawców dostępu do technologii umożliwiających wykonywanie zadań z dowolnie wybranego przez siebie miejsca. Co więcej, blisko trzy czwarte z nich przyznaje, że nie miałoby żadnych problemów z opuszczeniem dotychczasowego miejsca pracy na rzecz nowego, gwarantującego im taką możliwość. Nawet jeśli ich wynagrodzenie miałoby pozostać na tym samym poziomie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Praca zdalna: Polacy nie chcą pracować w biurach. Pragną elastyczności

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Wojtek 2018-01-23 21:04:04

  Ja działam na sieciach afiliacyjnych i Sobie chwalę , średnio można wyciągnąć 5-8 tysięcy / mc lecz należy używać dźwigni ;) --------------------------------------------------------------------- Sprawdź jak JA zarabiam na : bit.ly/kontakt_email

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA