PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pies w pracy. Jak przygotować biuro i na co zwrócić uwagę?

Psy w pracy poprawiają atmosferę i zbliżają do siebie pracowników, jednocześnie obniżając poziom stresu. Zauważają to zarówno duże, jak i małe firmy. Zanim jednak pracodawca zezwoli na tego typu inicjatywę, musi przeanalizować pewne kwestie. Co powinien wziąć pod uwagę?

Pies w pracy. Jak przygotować biuro i na co zwrócić uwagę?
Adobe Stock
REKLAMA
  • Obecność zwierzęcia w biurze działa odstresowująco i sprzyja wydajności pracy.
  • Zauważyły to duże firmy, np. w biurze Nestle Purina stałymi gośćmi jest 20 psów. Również drzwi biura Royal Canin od 2011 r. są otwarte dla czworonożnych przyjaciół.
  • Swoich pupili do pracy przyprowadzają także pracownicy mniejszych firm.

Z raportu firmy Nestle Purina „Pets at work” wynika, że aż 1/3 pracowników czuje się zdecydowanie lepiej, gdy w ich miejscu pracy istnieje możliwość przyprowadzenia zwierząt. Badani z całej Europy przyznawali również, że takie rozwiązanie sprzyja budowaniu przyjaznych relacji ze współpracownikami, buduje dobrą atmosferę pracy, a także pozwala zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Ponadto, obecność zwierzęcia działa również odstresowująco i sprzyja wydajności pracy. Wynika to z eliminowania u pracownika poczucia winy, związanego z pozostawieniem zwierzęcia w domu na znaczną część dnia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zyskują także pracodawcy – pracownik, który może przyprowadzić czworonoga do biura, jest bardziej przywiązany do firmy. Dodatkowo, tego typu rozwiązanie to niewątpliwie jeden ze sposobów na realizację strategii employer brandingowej, którą warto wcielić w życie, bo z kolejnymi pokoleniami pracowników rosną ich oczekiwania względem miejsca pracy.

Duże i małe firmy dbają o czworonogów

Szlaki w tej kwestii przetarła firma Nestle, która między innymi produkuje karmę dla zwierząt. W Polsce od czterech lat psy pracowników są zapraszane do biura. Przeciętnie w tygodniu można w nim spotkać około 5 psów. Stałymi gośćmi jest ponad 20 psów.

- Psy, które towarzyszą nam w biurach, muszą spełniać odpowiednie kryteria określone w procedurze. Jest to weryfikowane przez pracownika o odpowiednich kompetencjach zootechniczno-weterynaryjnych. Powinniśmy pamiętać, że tak jak nie każdy człowiek będzie nadawał się do pracy w biurze, tak nie każdy pies będzie się tu czuł komfortowo. Do biura nie przyprowadzamy kotów czy innych zwierząt, gdyż byłby to dla nich zbyt duży stres - mówi w rozmowie z PulsHR.pl dr n.wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz, ekspert żywienia i komunikacji wewnętrznej, Purina.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pies w pracy. Jak przygotować biuro i na co zwrócić uwagę?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA