Pianino w biurze i zebranie na rowerach. Tak firma Sage wspiera kreatywność pracowników

• Wszystkie spotkania w sali konferencyjnej, pracownicy w oddzielnych pokojach, praca bez przerwy i spożywanie posiłków przy biurkach? W Sage to już przeszłość.
• Firma stworzyła biuro, które odpowiada na potrzeby pracowników, zapewniając im tym samym dobre warunki pracy i usprawniając działanie przedsiębiorstwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pianino w biurze i zebranie na rowerach. Tak firma Sage wspiera kreatywność pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 gru 2016 12:12


Dzisiejsze technologie umożliwiają odejście od tradycyjnego podziału czasu pracy od 9 do 17. Badania Gallupa wykazały, że tradycyjny 40-godzinny tydzień pracy, tak naprawdę, dla przeciętnego pracownika wydłużył się o 7 godzin. Ale przecież w pracy nie chodzi o to, by poświęcać jej coraz więcej czasu, a o to, by była ona efektywna. By tak się stało konieczne jest stworzenie odpowiedniego środowiska pracy – zarówno organizacyjnie, jak też pod względem infrastruktury biurowej.

Owocna współpraca

Nowoczesne środowisko pracy zakłada oderwanie od stałych biurek, pokoi czy działów. Wolna przestrzeń sprzyja zaangażowaniu, interakcjom i współpracy - pracownicy mogą swobodnie wymieniać się pomysłami, a decyzje podejmowane są szybciej. Badania przeprowadzone przez magazyn Deskmag wśród 1500 specjalistów z 52 krajów pokazały, że pracując w ramach nowoczesnych przestrzeni coworkingowych o kilkadziesiąt procent wzrasta produktywność oraz stopień interakcji między członkami zespołów. W Sage przestrzeń biurowa jest zaprojektowana właśnie w taki sposób, aby wspomagać komunikację między wszystkimi pracownikami. Nie ma ścianek działowych, ani innych sztucznych barier.

Badania Gallupa wykazały, że tradycyjny 40-godzinny tydzień pracy, tak naprawdę, dla przeciętnego pracownika wydłużył się o 7 godzin. (Fot. mat. pras.) Badania Gallupa wykazały, że tradycyjny 40-godzinny tydzień pracy, tak naprawdę, dla przeciętnego pracownika wydłużył się o 7 godzin. (Fot. mat. pras.)

Interakcji między pracownikami i ich zaangażowaniu pomaga także możliwość spotykania się w nieformalnej, wyzbytej rutyny atmosferze. Pracownicy Sage odbywają niezobowiązujące pogawędki, wymieniają się pomysłami czy spotykają w ramach zespołów projektowych, jeżdżąc na rowerach stacjonarnych, którymi dodatkowo ładują baterie w smartfonach czy spacerując po zielonym, przeszklonym patio.

- Jak wykazują badania, dynamiczne zebrania nie tylko burzą korporacyjną rutynę, ale są także bardziej efektywne – wymiana pomysłów w czasie spaceru, w ruchu czy w nieformalnych miejscach powoduje większe o 8,5 proc. zaangażowanie pracowników w sprawy firmowe – mówi Piotr Ciski, dyrektor zarządzający Sage w Polsce.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.