PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Oto najlepsi pracodawcy w Polsce

  • Autor: jm
  • 18 paź 2013 11:57

EMC Computer Systems Poland, towarzystwo ubezpieczeń Link4 oraz operator gazociągów przesyłowych Gaz-System - w tych firmach reprezentujących trzy różne grupy, pracuje się najlepiej w Polsce - tak wynika z 8. edycji Badania Najlepsi Pracodawcy, przeprowadzonego przez Aon Hewitt.

Oto najlepsi pracodawcy w Polsce
REKLAMA

Wyniki ostatnich edycji Programu Najlepsi Pracodawcy pokazują, że wskaźnik zaangażowania wśród pracowników firm działających na polskim rynku systematycznie rósł w ostatnich 4 latach. Jak wynika z tegorocznej 8. edycji badania, za zaangażowanego można uznać co drugiego zatrudnionego w badanych organizacjach (51 proc.) - wzrost w stosunku do roku ubiegłego o 3 pkt. proc. W stosunku do roku 2010 natomiast wskaźnik zaangażowania wzrósł aż o 7 pkt. proc.

Czytaj też: Stówka za przyjście do pracy w... poniedziałek - w Polsce też, tylko o tym nie wiemy?

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tegoroczny wskaźnik zaangażowania dla Najlepszych Pracodawców ukształtował się na poziomie 77 proc. Oznacza to wzrost o 4 punkty procentowe w stosunku do roku 2012. Warto zauważyć, że jest to wynik najwyższy z dotychczas odnotowanych w badaniu prowadzonym na rynku polskim. Do tej pory wskaźnik zaangażowania dla Najlepszych Pracodawców mieścił się w przedziale 71-75 proc..

- Zaangażowanie, tak jak definiujemy je w Aon Hewitt - wyraża się przez 3 postawy: pozytywnego mówienia o firmie, w której pracuję, chęci pozostania w organizacji, ponieważ mogę tu się realizować i po trzecie - gotowości do podejmowania dodatkowego wysiłku na rzecz firmy, by organizacja osiągnęła sukces - mówi Edward Stanoch, dyrektor zarządzający i członek zarządu Aon Hewitt w Polsce, szef Europejskiej Praktyki Talent.

W tym roku największy wzrost odnotowano dla 3 postawy - czyli postawy "działa" (+ 5 p.p.). Oznacza to nasilenie chęci pracowników do możliwie najlepszego wykonywania swoich obowiązków, a nawet przekraczania sformułowanych wobec nich oczekiwań.

Ponadto tegoroczne wyniki badania pokazują, że obszarami środowiska pracy generującymi najwyższy poziom zadowolenia pracowników, są wciąż: warunki pracy, współpracownicy, zadania oraz równowaga praca-życie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oto najlepsi pracodawcy w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA