Oto najlepsi pracodawcy w Polsce

Już po raz piąty Instytut Great Place to Work® ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce. W tym roku wyróżnionych zostało 16 firm w trzech kategoriach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto najlepsi pracodawcy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

21 mar 2013 8:38


Great Place to Work® przebadał 50 firm, zatrudniających łącznie ponad 57 tys. pracowników. Na Liście znalazły się firmy, które zdobyły największą liczbę punktów w łącznej ocenie dwóch aspektów: wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania w firmie, Trust Index©) oraz audytu kultury organizacyjnej i praktyk HR (Culture Audit©).

W konkursie Great Place to Work® nie wystarcza sama silna marka ani tylko dobre chęci. O tym, czy wprowadzane w firmie rozwiązania spełniają oczekiwania pracowników decydują oni sami. Ponad 60 proc. finalnej oceny firmy pochodzi z opinii pracowniczej.

Firmy z List Najlepszych Miejsc Pracy dobrze wyczuwają potrzeby pracowników. Poziom satysfakcji osób zatrudnionych w firmach, które znalazły się na Listach w ostatnich 5 latach rośnie.

Jeśli w 2009 r., w pierwszej edycji konkursu w Polsce, 68 proc. pracowników była skłonna zgodzić się z twierdzeniem „biorąc wszystko pod uwagę, uważam, że moja firma jest wspaniałym miejscem pracy", to w tegorocznej, piątej edycji odsetek ten wyniósł 79 proc.

Rosną także oceny innych wskaźników, które składają się na ocenę finalną: wiarygodność, dbałość o pracownika, a także uczciwość rozumiana jako bezstronność i dawanie równych szans. W efekcie tego rośnie także kluczowy wskaźnik, który decyduje o miejscu na Liście: wskaźnik zaufania w firmie, czyli Trust Index©.

Nowością tegorocznej edycji było przyznanie wyróżnień w kategorii firm zatrudniających poniżej 50 pracowników, czyli firm małych, które jednak stanowią większość wśród podmiotów gospodarczych, działających na polskim rynku.

Na Listach Najlepszych Miejsc Pracy, co warto odnotować, pojawiają się firmy rodzime, z polskim kapitałem. Wśród tegorocznych laureatów wyróżnione zostały cztery takie firmy: Astor, Hotel Zdrojowy Pro-Vita, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris oraz Ochnik sp. z o.o.

Tradycyjnie podczas Gali ogłoszenia Listy Najlepszych Miejsc Pracy, przyznana została nagroda specjalna: statuetka dla „Firmy z wiatrem w żaglach" trafiła w ręce przedstawicieli Elica Group Polska.

Ranking wyróżnionych do obejrzenia w galerii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.