Oto 5 pomysłów na świąteczne prezenty dla pracowników

Święta to, z perspektywy pracodawcy, idealny czas, by docenić swoich pracowników za całoroczny wysiłek - nawet symbolicznym prezentem. Jakie upominki powinny znaleźć się pod firmową choinką, by faktycznie ucieszyły nasz zespół?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto 5 pomysłów na świąteczne prezenty dla pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

21 gru 2016 12:03


Świąteczny, finansowy dodatek do pensji – wypłacany w gotówce bądź w formie karty przedpłaconej to jeden z najpopularniejszych upominków od szefa. Z punktu widzenia pracodawcy, to również najprostszy sposób na prezent, ale czy najlepszy?

- Planując świąteczny bonus dla pracownika powinniśmy pomyśleć nie tylko o tym, czy sprawi on radość obdarowanemu. Zadajmy sobie też pytanie, czy nasz podwładny chętnie opowie o swoim prezencie w szerszym gronie – i tym samym, będzie promował nas jako dobrego pracodawcę. Tymczasem, temat pieniędzy, premii i zarobków to temat ryzykowny, o którym raczej nie dyskutuje się na forum – mówi Ada Stokowska z firmy Wyjątkowy Prezent oferującej benefity w formie przeżyć.

Warto też zaznaczyć, że premia pieniężna nie pozostaje na długo w pamięci (często też szybko ucieka z konta).

Podaruj wspomnienia

Z psychologicznego punktu widzenia najlepsze prezenty to te niematerialne, które zapewniają mnóstwo emocji , pozostawiają wspomnienia i spełniają marzenia. Pomysłem na upominek, który będzie jeszcze długo rozpamiętywany przez naszych podwładnych, jest prezent w formie przeżycia.

Czytaj też: Świąteczny prezent dla szefa. Postawić na klasykę czy nieszablonowość?

Karta podarunkowa na przejazd sportowym autem czy lot w tunelu aerodynamicznym bądź też na masaże czy kurs tańca na pewno będzie dla naszych pracowników miłą i niebanalną niespodzianką. Zwłaszcza, jeśli dobrze znamy nasz zespół i będziemy mogli spersonalizować voucher na przeżycie zgodnie z zainteresowaniami danego pracownika. Jeśli firma obawia się, że nie trafi w gusta zespołu, może zainwestować w vouchery.

Smaczne klasyki zawsze w cenie

Cenionym, klasycznym prezentem świątecznym od pracodawcy są delikatesowe kosze prezentowe. Ich niewątpliwą zaletą jest duża dowolność jeśli chodzi o skomponowanie zawartości świątecznego zestawu. Warto przy tym pomyśleć o spersonalizowaniu kosza, co z pewnością zostanie docenione przez naszych pracowników. Dobrze też, by jego zawartość miała świąteczny, „zimowy” charakter.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.