Oto 10 nieoczywistych pomysłów na integrację pracowników

Impreza, biesiada, dyskoteka, bankiet albo koktajl? Pracodawcy zdają sobie sprawę z wartości efektywnie pracującego zespołu, dlatego też chętnie inwestują w jego integrację - ale coraz rzadziej w oczywisty sposób. Oto 10 niesztampowych sposobów na scalenie pracowników.

Autor: Justyna Koc 12 paź 2016 7:46

REKLAMA

Biegi survivalowe

Ponad 70 osób z firmy Idea Expert wystartowało w jednej drużynie podczas ekstremalnego biegu przez przeszkody Runmageddonu Classic Beskidy 2015, który odbył się w Myślenicach. Za każdy kilometr przebiegnięty przez każdego pracownika, firma przeznaczyła 5 zł na cele charytatywne.

– Biegi survivalowe to świetna okazja do przeżycia przygody w grupie współpracowników i zmierzenia się ze swoimi ograniczeniami. To również dobry sposób na sprawdzenie swojej siły charakteru i umiejętności pracy w grupie – komentuje Andrzej Marchlewski, współorganizator Men Expert Survival Race.

Jak podkreśla Marchlewski, zaletą tego typu imprez biegowych, szczególnie cenioną przez pracodawców, jest możliwość przełamania lodów na linii kadra zarządzająca – pracownicy niższego szczebla.

– W chwilach wspólnego, wręcz morderczego wysiłku nie liczy się, jakie zajmujesz stanowisko w firmie. Nieważne czy jesteś stażystą czy menedżerem, i tak wylądujesz na mecie wykończony i umazany w błocie – ocenia Marchlewski. (Fot. Mat. pras. Runmageddon)


Puls HR Puls HR

Oto 10 nieoczywistych pomysłów na integrację pracowników


REKLAMA

19 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Lukasz 2018-04-08 13:17:58

Szukacie pomysłu na integrację? Zapraszamy do fabryka-atrakcji.com pomysły ma każdą okazję.

Natalia 2018-03-08 15:28:03

Nasz szef zorganizował ostatnio aktywną integracje paintball później szkolenie a na koniec atrakcje team buildingowe. Organizatorem była Grupa Eventowa Sparta naprawdę stanęli na wysokości zadania i integracja wypadła super!

Justyna 2018-02-19 13:37:21

U nas szef też zorganizował aktywną integrację, i był to własnie bieg w szczytnym celu, udział był dla chętnych, ale zgłosili się właściwie wszyscy. Osoby, które mają problemy ze zdrowiem, a u nas pracują, zajęły się kibicowaniem. Na koniec oprócz pomocy jaką daliśmy dzieciakom, satysfakcji i radości każdy z nas otrzymał sportowe podarunki, opaskę na ramię i ręcznik treningowy, chyba z polagift.pl. szef zawsze od nich zamawia, a dla nas są to super prezenty.