Nowe biuro Sollers Consulting stworzone z myślą o integracji. Oto jak wygląda

Nowe biuro Sollers pokazuje, że polskie standardy pracy zaczynają doganiać biura z Doliny Krzemowej, takie jak Google czy Apple. Łączy w sobie nowoczesność oraz komfort pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe biuro Sollers Consulting stworzone z myślą o integracji. Oto jak wygląda

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 mar 2016 12:16


Nowe pokolenie, poszukując pracy, zwraca uwagę już nie tylko na możliwość rozwoju czy zakres obowiązków. Dla pokolenia Y - tzw. millenialsów - bardzo ważne jest także miejsce pracy, w którym przychodzi mu spędzać większość swojego czasu. Biuro spełniające wymagania młodego pokolenia powinno być nie tylko przestronne, ale również zapewniać wygodę, innowacyjne rozwiązania, tworzyć odpowiednią atmosferę pracy oraz możliwość relaksu.

Sollers Consulting dostrzega potrzeby płynące z rynku, dlatego przy tworzeniu nowego biura, pomimo rosnącego zespołu, nie zdecydowano się na przeprowadzkę do „Mordoru”. To lokalizacja była jednym z ważniejszych kryteriów wyboru nowego biura. Ważne było, aby pracownicy mieli łatwy dojazd i nie mieli problemu z miejscem parkingowym, a miejsce miało unikalny klimat kojarzący się nie tylko z pracą.

Nowoczesna firma to nowoczesne biuro

Nowe biuro Sollers Consulting, znajdujące się w samym centrum Warszawy, to nie tylko powierzchnia licząca 1500 m2, ale również koncepcja przyjaznego otoczenia, możliwość relaksu, eko rozwiązania, a co najważniejsze systemy i wyposażenie usprawniające pracę.

Biuro zostało zaprojektowane w stylu skandynawskim, który charakteryzuje prostota, ale jednocześnie innowacyjność oraz ekologiczne rozwiązania. Większość ścian pokrywają jasne, przyjazne odcienie, a drewniane akcenty, zdobiące poszczególne punkty biura, nadają pomieszczeniom przytulny charakter.

Największą część biura zajmują stanowiska pracy z jasnym podziałem na zespoły projektowe oraz support’owe. Ta przestrzeń wyposażona jest m. in. w elektrycznie regulowane biurka (część z nich można podnieść do pozycji stojącej) czy panele wygłuszające oraz tłumiące dźwięk. Sprowadzone z Japonii krzesła są ergonomiczne, zapewniające wygodę i swobodę ruchu.

Nie zabraknie też przestrzeni do kreatywnej pracy (Concept Room) oraz kilku pomieszczeń typu „Focus Room”, które umożliwią pracę w małych zespołach.

W Sollers wiele osób pracuje poza biurem, wspierając projekty zewnętrzne, zarówno na terenie Europy, jak i poza nią. Dla tych, którzy w biurze bywają rzadko, przygotowane zostały miejsca typu „hot desk” oraz osobiste szafki (lockery), co ułatwia asymilację przy częstej zmianie miejsca.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.