Nie ma ludzi niezastąpionych?

Jak wynika z sondy przeprowadzonej przez portal rynekpracy.pl 43 proc. badanych uważa, że gdyby zrezygnowali z pracy, pracodawcy trudno byłoby znaleźć kogoś na ich miejsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie ma ludzi niezastąpionych?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

28 sie 2013 9:38


Przeciwnego zdania jest 37% respondentów, którzy twierdzą, że raczej łatwo i bardzo łatwo byłoby znaleźć kogoś nowego. Pozostali ankietowani prezentowali pośrednie opinie. Jednak najliczniejszą grupę stanowili ankietowani, którzy uważali, że raczej trudno byłoby ich zastąpić.

- Rezygnacja z pracy z woli pracownika niejednokrotnie nastręcza problemów pracodawcy. Często dobrowolnie o swoim odejściu decydują bardzo dobrzy, jeśli nie najlepsi pracownicy, mający za sobą lata doświadczenia zawodowego, posiadający unikatową wiedzę i kompetencje - mówi Diana Turek z Sedlak&Sedlak.

- Ich motywacje do zmiany pracy są różne - wyższe wynagrodzenie oferowane w konkurencyjnej firmie, perspektywa awansu, czy też gwarancja rozwoju zawodowego. Pracodawcy mają świadomość, iż dobrzy pracownicy są trudni do zastąpienia a proces rekrutacji jest zwykle czasochłonny i kosztowny. Z tego powodu firmy coraz częściej wypracowują praktyki mające na celu zatrzymanie dobrych pracowników w organizacji - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.