×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nestlé wspiera rozwój praktyk zawodowych

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 30 lip 2020 16:46

Nestlé dołączyło do grona firm wspierających „Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego”. - Bardziej niż kiedykolwiek musimy dziś inwestować w młodych. Jesteśmy głęboko przekonani o znaczeniu praktyk zawodowych - mówi Marco Settembri, prezes Nestlé na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Nestlé wspiera rozwój praktyk zawodowych
„Sojusz dla Młodych” to europejska inicjatywa, której pomysłodawcą była w 2014 roku firma Nestlé (fot. Nestlé)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Nestlé wspiera „Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego”.
  • Jak wskazują przedstawiciele firmy, w czasie pandemii koronawirusa, wspieranie młodych ludzi na rynku pracy jest jeszcze ważniejsze.
  • Od 1999 roku, gdy Nestlé uruchomiło Program Praktyk Letnich, uczestniczyły w nim 1023 osoby.

Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego zrzesza rządy i zainteresowane rozwojem edukacji zawodowej organizacje. Razem mają pracować nad poprawą jakości, oferty i ogólnego wizerunku przygotowania zawodowego w Europie oraz promowania mobilności uczestników programów przygotowania zawodowego.

- Bardziej niż kiedykolwiek musimy dziś inwestować w młodych. Jesteśmy głęboko przekonani o znaczeniu praktyk zawodowych - mówi Marco Settembri, prezes Nestlé na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. - Pomagają one młodzieży w przejściu z etapu edukacji do etapu pracy zawodowej, a także zdobyciu odpowiednich umiejętności by kształtować przyszłość świata, zwłaszcza w obszarach ekologii i cyfryzacji. Od 2014 roku wraz z partnerami zrzeszonymi w „Sojuszu dla Młodych” (ang. Alliance for YOUth) stworzyliśmy ponad 1 100 nowych programów praktyk – i będziemy rozwijać tę inicjatywę - wylicza Settembri.

„Sojusz dla Młodych” to europejska inicjatywa, której pomysłodawcą była w 2014 roku firma Nestlé. Dziś w programie uczestniczy ponad 300 firm w Europie, które utworzyły przeszło 300 000 szans zatrudnienia, praktyk i staży.

Czytaj więcej: Mural na budynku szkoły promuje praktyki zawodowe

Jak wskazują przedstawiciele firmy, inicjatywa ta nabiera szczególnego znaczenia w czasie pandemii, wywierającej ogromny wpływ na społeczeństwa, w tym spowolnienie ekonomiczne uderzające szczególnie w młodych. Wiele szkół i uniwersytetów zamknęło placówki w tym czasie. Coraz rzadziej oferowane są praktyki zawodowe i staże, a bezrobocie wśród młodych rośnie. W tym trudnym okresie Nestlé wspierało zatrudnienie młodych w Europie poprzez Inicjatywę na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth. Praktykanci i stażyści kontynuowali pracę tam, gdzie było to możliwe lub pracowali zdalnie. Firma organizowała też cyfrowe szkolenia dla praktykantów, by umożliwić im zrealizowanie wymaganego programu praktyk.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nestlé wspiera rozwój praktyk zawodowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA