PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

PKN Orlen, ManpowerGroup, 3M, Microsoft czy JLL najbardziej etycznymi firmami 2021 roku

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 1 mar 2021 10:15

PKN Orlen jako jedyna firma z polskim rodowodem znalazła się w zestawieniu najbardziej etycznych organizacji na świecie, uhonorowanych tytułem The World’s Most Ethical Companies 2021, czyli najbardziej etycznych firm świata.

PKN Orlen, ManpowerGroup, 3M, Microsoft czy JLL najbardziej etycznymi firmami 2021 roku
W tegorocznym zestawieniu wyróżnienie przyznano 135 firmom. (Fot. PTWP/PawełPawłowski)
REKLAMA
  • Coroczne zestawienie The World’s Most Ethical Companies jest opracowywane przez ekspertów z Instytutu Ethisphere i obejmuje firmy z 22 krajów.
  • W 2021 roku dziewięć firm zostało wyróżnionych po raz pierwszy, a sześć zostało wyróżnionych 15 razy, co roku od ustanowienia nagród w 2007 roku.
  • Polskę na liście reprezentuje PKN Orlen. Nie brakuje też firm, które z powodzeniem od lat prowadzą w naszym kraju oddziały.

- Nieustannie inspirują nas działania i inicjatywy firm wyróżnionych tytułów najbardziej etycznych na świecie. Sposób ich zarządzania stał się powodem, dla którego biznes - przed innymi instytucjami - cieszył się największym zaufaniem w trudnych czasach 2020 roku - powiedział Timothy Erblich, CEO Ethisphere. Jak dodał, uhonorowane firmy z powodzeniem łączą etykę i wartości ze strategią firmy. Zabierają głos, są transparentne, podejmują działania i szukają innowacyjnych sposobów, aby coś zmienić.

W tegorocznej edycji zestawienia (bez podawania kolejności) wyróżniono w sumie 135 firm z 22 krajów, które reprezentują 47 branż. Polskę na liście reprezentuje PKN Orlen. Nie brakuje też firm, które z powodzeniem od lat prowadzą w naszym kraju oddziały. Znajdziemy na niej m.in. Rockwell Automation, JLL, Microsoft, IBM, Capgemini, Avon, CBRE, Intel czy 3M. Jedną z nich jest działająca w HR firma ManpowerGroup.

Grafika: worldsmostethicalcompanies.com
Grafika: worldsmostethicalcompanies.com

- Cieszymy się, że po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie przedsiębiorstw, dla których etyczne i transparentne działania to jedna z najwyższych wartości. Już 70 lat temu założyciele ManpowerGroup postawili sobie za cel prowadzenie i rozwijanie biznesu w oparciu o najwyższe standardy etyczne. To postawa bardzo mocno zakorzeniona w naszej organizacji, a dziś w wyniku pandemii, jest jeszcze ważniejsza. Jako organizacja, której celem jest łączenie pracodawców z kandydatami rozumiemy znaczenie transparentności i zaufania, dlatego jesteśmy dumni z wyznaczania tak wysokich standardów w naszej branży - mówi Iwona Janas, dyrektor generalna ManpowerGroup w Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PKN Orlen, ManpowerGroup, 3M, Microsoft czy JLL najbardziej etycznymi firmami 2021 roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA