Nagrody dla pracowników socjalnych

Siedem nagród indywidualnych i siedem zespołowych za wybitne i nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej przyznał w Dniu Pracownika Socjalnego minister pracy i polityki społecznej. Dzień ten obchodzony jest 21 listopada od 1990 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nagrody dla pracowników socjalnych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 lis 2013 13:43


Pracownikom socjalnym za ich "zaangażowanie w profesjonalne wsparcie osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej" podziękował prezydent Bronisław Komorowski.

"Pomoc społeczna to ważna instytucja działająca na rzecz poprawy sytuacji rodzin, w szczególności tych znajdujących się w kryzysie. Codzienna aktywność pracowników socjalnych przyczynia się do realizacji polityki rodzinnej w Polsce. Wiem, że w moich dążeniach do budowania dobrego klimatu dla rodziny mogę na państwu polegać" - czytamy w liście opublikowanym na stronie internetowej prezydenta.

21 listopada został ustanowiony Dniem Pracownika Socjalnego zapisem ustawy o pomocy społecznej z 1990 r. Jest to polski odpowiednik Social Work Action Day (Dnia Pracy Socjalnej) obchodzonego przez Międzynarodową Federację Pracowników Socjalnych w Europie od 1996 r.

Podczas czwartkowej uroczystości w MPiPS przyznano, oprócz nagród, także 15 wyróżnień: 7 indywidualnych i 8 zespołowych. W 2013 r. do nagrody zgłoszono 140 wniosków - 58 o nagrodę indywidualną i 82 - zespołową.

Indywidualną nagrody otrzymały dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Nielestnie (Dolnośląskie) Bożena Gubicz, specjalistka pracy socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku (Kujawsko-Pomorskie) Lidia Kobus pracująca w Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej "Śródmieście" i główna specjalistka pracy socjalnej ds. pomocy cudzoziemcom w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie Monika Budka.

Nagrody indywidualne trafiły także do starszej specjalistki pracy socjalnej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Michałowicach (Mazowieckie) Katarzyny Dąbek, dyrektorki Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie (Mazowieckie) Barbary Stańskiej-Mackiewicz, terapeutki koordynatorki w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku (Opolskie) Moniki Witkowskej-Kubas oraz przewodniczącej Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie w Sanoku (Podkarpackie) Wandy Wojtuszewskiej.

Nagrody zespołowe minister przyznał Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Górze (Dolnośląskie), Centrum Integracji Społecznej CISPOL w Polanowicach (Opolskie), Rzeszowskiemu Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta i Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Augustowie (Podlaskie).

Zespołowe nagrody trafiły też do powiatowych centrów pomocy rodzinie w Gostyniu (Mazowieckie) i w Lesznie (Wielkopolskie) oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Tłuszczu (Mazowieckie).

W 2012 r. z pomocy społecznej korzystało w Polsce prawie 105 tys. osób, a prawie 76 tys. było objętych pracą socjalną.

Oprócz czwartkowego święta od 2007 r. wiosną, 19 marca, obchodzony jest także Światowy Dzień Pracy Socjalnej.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.