Miłość rodzi się w biurze? Co czwarty Polak znalazł partnera w pracy

Czy jesteśmy kochliwi i zdarza się nam zakochać we współpracowniku? Z ankiety przeprowadzonej przez serwis pracy Praca.pl wynika, że prawie co czwarty Polak (23 proc.) swojego życiowego partnera poznał właśnie w pracy. A romansowało w biurze aż 40 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Miłość rodzi się w biurze? Co czwarty Polak znalazł partnera w pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 lut 2014 11:18


W pracy spędzamy jedną trzecią życia. Trudno się zatem dziwić, że część z nas swojego partnera poznało właśnie w pracy. Poza nią mamy niewiele czasu i okazji na to, by poznawać nowe osoby. W firmie zaś spędzamy ze sobą wystarczająco dużo czasu, by zobaczyć jak druga osoba się zachowuje w różnych sytuacjach, rozmawiać z nią, obserwować i o zauroczenie w związku z tym nie trudno. 23 proc. ankietowanych przez Praca.pl przyznało, że swoją „drugą połówkę" poznało właśnie w pracy - zatem romanse w biurze to nie tylko przelotne miłostki, które niewątpliwie się zdarzają, ale również stałe i trwałe związki. Czy jednak zawsze związek współpracowników będzie dobrze w firmie postrzegany?

Romans w biurze

17 proc. ankietowanych przez Praca.pl przyznało, że zdarzył się im biurowy romans. Jeśli dodamy do tego osoby, które obecnie są w związku z kimś poznanym w pracy, wychodzi na to, że 40 proc. Polaków pozwoliło sobie na to, by uczucie (i w związku z tym prywatne życie) wypłynęło na gruncie zawodowym. Czy to dużo? Z różnych ankiet i badań przeprowadzanych w innych krajach wynika, że średnio około 30-40 proc. pracowników ma za sobą takie doświadczenia. Polacy zatem mieszczą się w normie.

Pary w biurze - tolerujemy czy nie?

A co o biurowych romansach myślą osoby, których w firmie nie ugodziła nigdy strzała amora? Zdania w tym obszarze są podzielone. Co czwartemu Polakowi to nie przeszkadza (26 proc.) mimo, iż sam nigdy romansu nie miał. Co trzeci (34 proc.) jest jednak przeciwnikiem związków w pracy. Szanse  zatem na to, że dostaniemy - w przypadku spotykania się ze współpracownikiem - pozytywne wsparcie ze środowiska firmowego są zatem równie duże jak to, że zostaniemy napiętnowani.
 
Czy związek w firmie utrzymywać w tajemnicy?

W dużej mierze zależy to od tego, jak do takich sytuacji podchodzi szef i współpracownicy. Jeśli w firmie więcej jest przeciwników związków w pracy, to lepiej nie afiszować się ze swoją namiętnością. Z drugiej strony utrzymywanie związku w tajemnicy jest dość trudne i znacznie podnosi stres w pracy. Nie chodzi tu nawet o to, że ktoś przyłapie pracowników na potajemnych całusach czy umawianiu się na spotkanie - współpracownika można spotkać w kinie, restauracji czy na spacerze. A w takiej sytuacji do plotek i wypłynięcia tajemnicy na jaw jest bardzo blisko.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Azetka 2014-03-31 12:42:07

to troszkę jakby ujednolicenie. obecnie wiele firm wynajmuje biura w biurowcach. nie trzeba razem pracować, by mieć romans pracowniczy ;) jestem tego przykładem, chociaż na związek zdecydowaliśmy się po przeprowadzce jego firmy do innego biurowca. chyba się... stęsknił ;)