PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Miejsce do skateboardingu, huśtawki, konsola dla DJ'a. Tak wyglądają biura sprzyjające efektywności

Biura tworzone z myślą o dobrym samopoczuciu i wydajności tych, którzy z nich korzystają jest jednym z widocznych trendów.

Miejsce do skateboardingu, huśtawki, konsola dla DJ'a. Tak wyglądają biura sprzyjające efektywności
Adobe Stock
REKLAMA

Ponad 1/3 ankietowanych jest w pracy często rozkojarzona i rozproszona, a ponad 80 proc. pracowników doświadcza przerywania wykonywanych zajęć z powodu różnych czynników zewnętrznych - wynika z raportu „Praca, moc, energia w polskich firmach”

W nowoczesnym miejscu pracy bardzo istotne jest wyraźne wydzielenie dedykowanych obszarów. Projektując tego typu przestrzenie warto zaaranżować w nich miejsca do pracy kreatywnej, sale spotkań, pokoje do pracy w ciszy, wspomagające wysoką koncentrację, z dala od szumów i rozmów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W przypadku pomieszczeń służących do pracy kreatywnej nie ma ograniczeń i można pozwolić sobie na nieco więcej „szaleństwa”. Ustawiane są wygodne pufy, fotele, sofy i hamaki. Stosuje się np. wyraziste, intensywne i zróżnicowane kolory pobudzające do działania. Stawia się też na dużą przestrzeń pozwalającą na ruch zgodnie z ideą mówiącą, że twórcze pomysły pojawiają się wraz z dowolną aktywnością fizyczną. Wykorzystuje się także otwory w ścianach między pokojami dające wrażenie otwartej przestrzeni i wspierające kreatywność i komunikację. Inspirujące są wysokie okna lub całe ściany zewnętrzne ze szkła. Popularne są m.in. wspólne kuchnie pozwalające na nieformalne spotkania i rozmowy, podczas których pojawia się dużo ciekawych pomysłów.

Oderwać się od pracy

Zgodnie z raportem opracowanym przez ekspertów Human Power, blisko 60 proc. pracowników polskich firm nie robi sobie żadnych przerw w pracy, a niemal połowa badanych nie korzysta z potencjału, jakie dają przerwy regeneracyjne ponieważ nie potrafi lub nie ma warunków by oderwać swoje myśli od pracy.

Odpoczynek w ciągu dnia pracy powinien odbywać się co 90 minut ponieważ jest to maksymalny czas naszego skupienia, po którym trzeba naładować baterie. Regularne i dobre jakościowo przerwy od pracy wpływają na wzrost  efektywności – cel, do którego dąży cały współczesny biznes. Nowoczesne biura powinny ten aspekt uwzględniać i zapewniać miejsca sprzyjające odpoczynkowi tzw. pokoje relaksu zgodne ze specyfiką danej firmy oraz odzwierciedlające faktyczne potrzeby zatrudnionych osób.Pomysłów na specjalne strefy służące regeneracji sił umysłowych i fizycznych jest wiele.

Najpopularniejszym stosowanym rozwiązaniem są aranżacje „dla każdego”, urządzone w myśl zasady, że każdy pracuje i wypoczywa inaczej. W takich miejscach znajdują się np. konsola do gier, telewizor, wygodne pufy i fotele, bieżnia czy stół do piłkarzyków. Światowi, korporacyjni giganci zapewniają też m.in. zjeżdżalnie, huśtawki i akwaria, ale również miejsca do skateboardingu, pozwalające poszaleć na deskorolce czy konsolę dla DJ'a, grającego muzykę podczas przerw pracowników.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Miejsce do skateboardingu, huśtawki, konsola dla DJ'a. Tak wyglądają biura sprzyjające efektywności

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA