Menedżerowie wybrali. Oto najbardziej pożądani pracodawcy

3085 specjalistów i menedżerów z całego kraju reprezentujących 9 dyscyplin wskazało najbardziej pożądanego pracodawcę 2013 w 4. edycji badania Antal International.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Menedżerowie wybrali. Oto najbardziej pożądani pracodawcy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 lis 2013 10:36


- Unikalną cechą badania jest możliwość samodzielnego wskazania przez respondentów każdej firmy, jako najbardziej pożądanego pracodawcy - w kwestionariuszu nie ma gotowej, zawężonej listy możliwości. Dzięki temu w rankingu wyróżniony może zostać każdy pracodawca - mówi Artur Skiba, prezes Antal International w Polsce.

Jak wynika z badania, respondenci oceniając firmę, doceniają przede wszystkim: wielkość i prestiż przedsiębiorstwa (42 proc. wskazań), oferowane wynagrodzenia (37 proc.), a także gwarancję stabilności zatrudnienia (35 proc.). Co trzeci respondent jako silną stronę pracodawcy wskazywał styl zarządzania i kulturę organizacyjną firmy oraz innowacyjność (33 proc.).

Jak się okazuje, największy odsetek - bo aż 41 proc. respondentów - wskazał jako źródło wiedzy o najbardziej pożądanym pracodawcy, znajomych pracujących w danej firmie. - Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać, że ambasadorami organizacji są przede wszystkim sami pracownicy - niezależnie od zajmowanej pozycji - mówi Artur Skiba. - Kluczem jest polityka personalna spoczywająca na barkach dyrektorów ds. zarządzania zasobami ludzkimi - podkreśla.

Zatem kto zwyciężył?

W kategorii "Bankowość, ubezpieczenia, instytucje finansowe" liderem okazał się ING Bank Śląski (8,6 proc.), tuż za nim uplasował się BNP Paribas Bank (8 proc.), na trzecim miejscu - Credit Suisse (7,8 proc.), na czwartej pozycji - BRE Bank (6,1 proc.) i na piątej - PKO Bank Polski.

- W ostatnim czasie kandydaci z sektora bankowego przy wyborze pracodawcy zwracają szczególną uwagę na jego sytuację ekonomiczną. Wynika to przede wszystkim z sytuacji rynkowej w ostatnich latach - pracownicy mają w pamięci spowolnienie gospodarcze i restrukturyzacje, które rozpoczęły się na szeroką skalę w 2008 roku - komentuje Sebastian Sala, team manager Antal Banking&Insurance. - Zależy im na pracy w organizacji o ugruntowanej pozycji na rynku, której nie grozi konieczność zwolnień grupowych - dodaje.

Spośród firm z sektora BPO (oustcourcing) i SSC (centra usług wpólnych) za najbardziej pożądanych pracodawców uznano: McKinsey EMEA Shared Services (7 proc.), Shell Business Service Centre Kraków (6,7 proc.), Capgemini Polska (6,5 proc.), HSBC Service Delivery (6,2 proc.) i Cisco Systems Poland (5,4 proc.).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.