×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Lidl wysyła polskich pracowników za granicę

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 4 lis 2021 13:14

Lidl chce, by jego pracownicy mogli zdobywa doświadczenie nie tylko w placówkach w kraju, gdzie mieszkają, ale również na świecie. Dlatego oferuje im trzy ścieżki rozwoju w swoich międzynarodowych strukturach. - Nie wiem, czy byłbym tu, gdzie jestem, nie wyjeżdżając na wymianę międzynarodową - przyznaje Jakub Ostrowski, kierownik ds. rekrutacji i employer brandingu, który wyjechał do pracy w Niemczech.

Lidl wysyła polskich pracowników za granicę
Lidl Polska zatrudnia obecnie ponad 20 tys. pracowników. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Sklepy sieci Lidl funkcjonują w 30 krajach. Firma swoją obecność na tak wielu rynkach wykorzystuje na rozwój i zdobywanie międzynarodowego doświadczenia dla pracowników.
  • Ci mogą skorzystać z trzech różnych opcji wyjazdu do pracy do zagranicznego oddziału sieci.
  • To było naprawdę wartościowe półtora roku. A po powrocie awansowałam! - opowiada Izabela Sikora, kierownik ds. marketingu w Lidl Polska.

- Wymiana międzynarodowa daje możliwość spojrzenia na firmę z szerszej perspektywy. To także szansa na zdobycie umiejętności współpracy między krajami. Dzięki programom międzynarodowym, które oferujemy, pracownicy poznają specyfikę innego kraju, realizują konkretne zadania, dzielą się wiedzą, a także uczą się nie tylko języka, ale również pracy w międzynarodowym środowisku. Firma natomiast zyskuje doświadczonych ekspertów i managerów, którzy po powrocie przejmują szersze odpowiedzialności - komentuje Marta Florczak, członek zarządu ds. personalnych Lidl Polska.

Firma proponuje pracownikom trzy ścieżki takiego rozwoju. Jedna z możliwości to tzw. „International Job Rotation”. Polega on na tym, że w czasie 18 miesięcy pobytu za granicą pracownik przez pierwsze 3 miesiące pogłębia umiejętności językowe, a następnie podejmuje pracę na docelowym stanowisku, aby zdobyć doświadczenie międzynarodowe.

- W 2019 roku otrzymałam możliwość wyjazdu w ramach International Job Rotation. Niemcy były moim naturalnym wyborem – ukończyłam studia na kierunku filologia germańska, więc język niemiecki i Niemcy zawsze były mi bliskie. W ramach wymiany, tak jak tutaj, pracowałam z agencjami reklamowymi oraz mediowymi, ale w obcym języku. Poznałam wspaniałych ludzi, zdobyłam większe doświadczenie i podszlifowałam język. To było naprawdę wartościowe półtora roku. A po powrocie awansowałam! - tak swoje doświadczenia z wymianą międzynarodową komentuje Izabela Sikora, kierownik ds. marketingu w Lidl Polska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lidl wysyła polskich pracowników za granicę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA